В Україні створено Державну службу якості освіти

6 грудня Кабінет міністрів України прийняв рішення про створення Державної служби якості освіти України.

Цей орган централізовано відповідатиме за дотримання якості освіти та освітніх стандартів.     

Нова структура засновується на базі Державної інспекції навчальних закладів, тому вона матиме ширші повноваження та буде представлена на регіональному рівні через спеціальні відділення.

Згідно з законом «Про освіту», єдиним плановим заходом державного нагляду (контролю) щодо шкіл буде інституційний аудит, який проводитиметься раз на десять років працівниками територіальних органів Державної служби якості освіти. Мета цього заходу -  оцінити якість освітньої діяльності закладу освіти, виробити рекомендації щодо її підвищення та вдосконалення внутрішньої системи забезпечення якості освіти, а також привести освітній та управлінський процеси у відповідність до вимог законодавства та ліцензійних умов.

Як розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, Державна служба якості має бути ідеологічно новою структурою. Основним завданням інституційного аудиту є не «покарання винних», а допомога закладу, керівництву, вчителям у підвищенні якості їх діяльності та якості результатів навчання учнів. Отже, «державний нагляд» має перетворитися на інструмент забезпечення якості та єдності державної політики в сфері загальної середньої освіти. Законом також передбачається отримання Державною службою повноваження звертатися до судів з позовами про зобов’язання органів місцевого самоврядування, місцевих органів управління освітою усунути порушення та виконати вимоги законодавства в сфері освіти. Це має суттєво доповнити механізми забезпечення законності в управлінні школами і захисту їх інтересів.

Прийнята Урядом постанова зобов’язує Міністерство освіти і науки подати Кабінету міністрів України впродовж двох місяців проект Положення про Державну службу якості освіти, а також пропозиції щодо її розміщення.

За матеріалами прес-центра Міністерства освіти і науки України.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов