• Головна
  • Українські банки можуть не повертати клієнтам депозити
18:30, 13 грудня 2017 р.

Українські банки можуть не повертати клієнтам депозити

Українські банки можуть не повертати клієнтам депозити, фото-1

Верховний суд України вимагає від судів нижчої інстанції визнавати недійсними депозитні договори банків, а також дозволяє фінансистам їх не виконувати, якщо документи не відповідають всім законодавчим вимогам.

Українським вкладникам же необхідно вимагати від банку видачу ощадної книжки чи іншого документа, в якому вказані найменування банку, що здійснив касову операцію, та дата її здійснення.

Окрім того, в платіжному документі повинні бути: підпис співробітника банку, котрий прийняв готівкові кошти від вкладника, відбиток печатки або штампа, а також електронний підпис співробітника банку, засвідчений електронним підписом системи автоматизації банку.

Без наявності цих реквізитів договір банківського вкладу може бути визнаний недійсним і людина не зможе повернути свої гроші з банку.

Отож, юристи рекомендують українцям перед оформленням вкладів звертатися до правознавця або самим розбиратися у всіх юридичних нюансах. Адже в суді можуть довести, що вкрав гроші недбайливий співробітник банку, тому позивач залишиться без грошей тільки тому що у його квитанції немає реквізитів.

До того ж, звертати увагу потрібно на форму квитанції про внесення коштів, яка регламентується постановою Національного банку України №174, в якій затверджено інструкцію з ведення касових операцій банками.

Окрім цього, порушивши кримінальну справу про крадіжку грошей, у потерпілого також може додатися шансів на повернення своїх коштів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#верховнийсуд #суди #депозити #договори #банки #фінансисти #документи #вкладники #ощаднакнижка #реквізити
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...