• Головна
  • Сьогодні – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС!
День пам'яті!
10:30, 14 грудня 2017 р.

Сьогодні – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС!

День пам'яті!
Сьогодні – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС!, фото-1

14 грудня відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Саме цього дня закінчили будівництво саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

Цей день пам'яті в Україні встановлено відповідно до указу Президента «Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» від 10 листопада 2006 року.

Мета цього дня – гідне відзначення мужності, самовідданості та високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також підтримка ініціативи громадських організацій і Міністерства праці та соціальної політики України.

Голова міста Віталій Малецький так звернувся до ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС:

«Шановні ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС! 

У День вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС від усієї територіальної громади Кременчука висловлюю вам щиру вдячність за здійснений вами подвиг у боротьбі з наслідками велетенської катастрофи планетарного масштабу.

Серед усіх трагедій, які пережило людство, Чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами рукотворного забруднення екологічної сфери, негативного впливу на здоров’я людей, їх соціальні, економічні та  побутові умови життя.

Наслідком вибуху на Чорнобильській АЕС стала радіація, що поширилася практично на всю Європу, перш за все, на територію України, Білорусі, Росії. Вона ввійде в історію, в усі хроніки людства як невиліковна рана, бо радіація – невидимий  і тому підступний ворог усього живого, від неї важко вберегтися, захистити себе і природу. Загальну кількість постраждалих  від техногенного лиха важко визначити.

Незважаючи на масштаби трагедії та незвіданність ситуації,  у перші дні техногенного лиха сотні тисяч українських патріотів взялися допомогти людям, які безпосередньо знаходилися в зоні враження «мирного» атому та рятувати світ від незворотних наслідків. Серед героїв-ліквідаторів було багато наших земляків, які в надскладних умовах, в горнилі сильного випромінювання,  виборювали  для своїх нащадків право на життя. Слава вашому  величному подвигу, який народжувався в ядерному пеклі! Слава вашій відвазі та  професійній майстерності, що перевірені часом! 

Від усього серця зичу героям-ліквідаторам та усім, хто пам’ятає світ до Чорнобиля та знає його після нього,  – міцності духу, здоров’я і впевненості у завтрашньому дні!»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#деньвшанування #чорнобильськааес #ліквідатори #саркофаг #четвертиенергоблок #деньпам'яті #указ #мета #головаміста #звернення
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...