Українські школярі їстимуть більше жирів, ніж дошкільнята

Із 7 грудня вступив у дію наказ Міністерства охорони здоров’я від 3 вересня 2017 року № 1073 «Про затвердження Норм фізіологічних потреб населення України в основних харчових речовинах і енергії».

У нових нормах враховано рекомендації та стандарти Всесвітньої організації охорони здоров’я та Європейської агенції з харчової безпеки, зокрема, що стосується зменшення норми калорійності для дітей різного віку. Проблема надмірної ваги та ожиріння у дітей і підлітків стає все масштабнішою у Європейському регіоні.

Дитяче ожиріння – одне з найсерйозніших викликів для громадського здоров’я в XXI столітті, адже кожен третій підліток в Європі має надлишкову масу тіла або страждає на ожиріння. Окрім того, ця епідемія зростає в країнах Східної Європи, де показники традиційно були нижчими.

Ця проблема актуальна і для України – щороку фіксують п’ятнадцять з половиною тисяч нових випадків ожиріння у дітей. За даними 2016 року, загалом таких дітей в Україні близько сімдесяти тисяч, а тому в оновлених нормах МОЗ зменшує норму потреби в енергії для дітей різних вікових груп за рахунок зменшення потреб у нетваринних білках та у вуглеводах. При цьому норма потреби у найбільш збалансованих тваринних білках збільшена. Окрім того, потреба у жирах для дітей дошкільного віку зменшена та така ж сама потреба у жирах для школярів збільшена.

Норми потреб у мінералах та вітамінах для дітей та дорослих переглянуто – зменшена норма потреб у вітаміні А, збільшена норма вітаміну D, фолієвої кислоти.

В оновленому документі вперше введено норми харчування для вагітних жінок та жінок, які годують груддю. Введено нову групу для працівників особливо важкої фізичної праці, до якої також мають бути віднесені військовослужбовці спеціального призначення.

За матеріалами Міністерства охорони здоров’я.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов