• Головна
  • Українські школярі їстимуть більше жирів, ніж дошкільнята
17:15, 19 грудня 2017 р.

Українські школярі їстимуть більше жирів, ніж дошкільнята

Українські школярі їстимуть більше жирів, ніж дошкільнята, фото-1

Із 7 грудня вступив у дію наказ Міністерства охорони здоров’я від 3 вересня 2017 року № 1073 «Про затвердження Норм фізіологічних потреб населення України в основних харчових речовинах і енергії».

У нових нормах враховано рекомендації та стандарти Всесвітньої організації охорони здоров’я та Європейської агенції з харчової безпеки, зокрема, що стосується зменшення норми калорійності для дітей різного віку. Проблема надмірної ваги та ожиріння у дітей і підлітків стає все масштабнішою у Європейському регіоні.

Дитяче ожиріння – одне з найсерйозніших викликів для громадського здоров’я в XXI столітті, адже кожен третій підліток в Європі має надлишкову масу тіла або страждає на ожиріння. Окрім того, ця епідемія зростає в країнах Східної Європи, де показники традиційно були нижчими.

Ця проблема актуальна і для України – щороку фіксують п’ятнадцять з половиною тисяч нових випадків ожиріння у дітей. За даними 2016 року, загалом таких дітей в Україні близько сімдесяти тисяч, а тому в оновлених нормах МОЗ зменшує норму потреби в енергії для дітей різних вікових груп за рахунок зменшення потреб у нетваринних білках та у вуглеводах. При цьому норма потреби у найбільш збалансованих тваринних білках збільшена. Окрім того, потреба у жирах для дітей дошкільного віку зменшена та така ж сама потреба у жирах для школярів збільшена.

Норми потреб у мінералах та вітамінах для дітей та дорослих переглянуто – зменшена норма потреб у вітаміні А, збільшена норма вітаміну D, фолієвої кислоти.

В оновленому документі вперше введено норми харчування для вагітних жінок та жінок, які годують груддю. Введено нову групу для працівників особливо важкої фізичної праці, до якої також мають бути віднесені військовослужбовці спеціального призначення.

За матеріалами Міністерства охорони здоров’я.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#наказ #міністерствоохорониздоров'я #норми #діти #надмірнавага #ожиріння #проблема #потреби #зменшення #вітаміни #жири
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...