16:11, 11 вересня 2012 р.
Про «Чесний вибір», який очікує мешканців Кременчука
11 вересня 2012 р. було проведено першу прес-конференцію в рамках реалізації інформаційної кампанії проекту «Чесний вибір». Проект реалізує Кременчуцька міська організація Народно-демократичної ліги молоді (КМО НДЛМ) з вересня 2012 року за фінансової підтримки Міжнародного фонду підтримки демократії і прозорих виборів. Партнерами у виконанні проекту є ТОВ «СоцІнтел» Інститут впровадження соціальних проектів.
Проект «Чесний вибір» спрямовано на вирішення конкретної проблеми, яка виникає у суспільстві під час передвиборчих перегонів: спотворюється і гіпертрофується інформаційний простір, у ЗМІ та Інтернеті стрімко зростає кількість «чорного PR-у», підвищується інформаційних тиск на свідомість громадян. Внаслідок цієї проблеми зростає ризик порушень виборчих прав громадян, ухилення частини громадян від участі у виборах (абсентеїзму), фальсифікації виборів.
Метою проекту «Чесний вибір» є сприяння прозорості проведення виборів 2012 року та реалізації права громадян Кременчука на волевиявлення шляхом дослідження громадської думки, аналізу отриманих даних та поширення неупередженої інформації під час проведення передвиборчої кампанії.
Громадський аудит в рамках проекту «Чесний вибір» носить допоміжний характер і не може взяти на себе функцію контролю за виборчою кампанією. Діяльність громадських організацій, спрямована на чесність і прозорість виборів, є нормальною практикою західних демократій.
Проектом передбачається щотижневі опитування для вивчення ставлення виборців Кременчука до політичних сил та кандидатів, які беруть участь у виборах до Верховної ради 28 жовтня 2012 року та попереднього виявлення їхніх можливостей на перемогу. Результати досліджень будуть презентуватися громаді міста шляхом проведення прес-конференцій, круглих столів та інших медійних і дискусійних заходів, шляхом розсилки прес-релізів та розміщення повідомлень у мережі Інтернет.
Дослідження проводилося на територіях Автозаводського та Крюківського районів Кременчука. Об’єм вибірки загалом по місту – 1500 чол. (близько 1% виборців). В Автозаводському районі опитано 900 чол., а в Крюківському районі – 600 чол. Спосіб формування соціологічної вибірки – пропорційна випадкова вибірка, метод опитування – анкетування.
Аналіз оброблених анкет та статистична обробка відповідей респондентів проводилася у розрізі мікрорайонів міста (всього було виокремлено 30 точок заміру – з них 18 в Автозаводському районі та 12 в Крюківському; по 50 респондентів в кожній точці згідно демографічного складу населення по місту загалом). Похибка статистичних даних дослідження не перевищує 1,3%.
Попередній аналіз отриманих результатів може свідчити головним чином про те, що зняття з виборчих перегонів кандидатури Ірини Дроздової (суб’єкт висування: партія «Україна – Вперед!») кардинально вплинуло на ситуацію серед кандидатів-мажоритарників, а також на рейтинг згаданої партії. Остання, не дивлячись на масовану агітаційну кампанію, розвернуту на виборчому окрузі, знаходиться в межах статистичної похибки щодо подолання 5-відсоткового бар’єру.
Крім того, електорат І.Дроздової, яка розглядалася експертами в якості однієї з найсильніших фігур в боротьбі за перше місце, явно почав перетікати до самовисуванця Ю.Шаповалова, якого виборці можуть і досі асоціювати з партією «Фронт змін», хоча він і вийшов звідти, склавши, таким чином, конкуренцію офіційному висуванцю об’єднаної опозиції – В.Терену. Більше того останній кандидат перемістився на третє місце.
Що стосується другого ешелону кандидатів та політичних сил, то звертає на себе увагу затята боротьба поміж партією «УДАР» та Комуністичною партією. Можна вважати, що міцна позиція УДАРу в рейтингу політичних сил сприяє підвищенню рейтингу й висуванцю цієї партії – Д.Богодисту. Так само, як впізнаваність КПУ підвищує рейтинг і її висуванця – Г.Остапця.
Загалом треба зауважити, що особливістю цих виборів на в/о №146 на даному етапі є «розтягування» лівого електорату між представниками політичних сил цього спрямування. Адже сумарний рейтинг представника КПУ Г.Остапця та, умовно кажучи, лівих кандидатів С.Москальця та О.Бортника корелюється з рейтингом КПУ в партійних списках. Втім, не можна виключати й того, що на заключних етапах виборчих перегонів дехто з «лівих» кандидатів зніматиме свою кандидатуру на користь найбільш рейтингової.
Інтерв’юери, що проводили опитування громадян, повідомляють, що близько чверті учасників опитувань відмовляються відповідати на запитання. Крім того, багато респондентів невпевнено повідомляють, як насправді голосуватимуть.
Роман Каць
Кременчуцька міська організація Народно-демократичної ліги молоді
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:30
Вчора
18:36
5 грудня
13:48
5 грудня
ТОП новини
Оголошення
16:09, 29 листопада
17:10, 25 листопада
21:13, 1 грудня
38
13:27, 1 грудня
1
15:31, 4 грудня
1
live comments feed...