Про «Чесний вибір», який очікує мешканців Кременчука

11 вересня 2012 р. було проведено першу прес-конференцію в рамках реалізації інформаційної кампанії проекту «Чесний вибір». Проект реалізує Кременчуцька міська організація Народно-демократичної ліги молоді (КМО НДЛМ) з вересня 2012 року за фінансової підтримки Міжнародного фонду підтримки демократії і прозорих виборів. Партнерами у виконанні проекту є ТОВ «СоцІнтел» Інститут впровадження соціальних проектів.

Проект «Чесний вибір» спрямовано на вирішення конкретної проблеми, яка виникає у суспільстві під час передвиборчих перегонів: спотворюється і гіпертрофується інформаційний простір, у ЗМІ та Інтернеті стрімко зростає кількість «чорного PR-у», підвищується інформаційних тиск на свідомість громадян. Внаслідок цієї проблеми зростає ризик порушень виборчих прав громадян, ухилення частини громадян від участі у виборах (абсентеїзму), фальсифікації виборів.

Метою проекту «Чесний вибір» є сприяння прозорості проведення виборів 2012 року та реалізації права громадян Кременчука на волевиявлення шляхом дослідження громадської думки, аналізу отриманих даних та поширення неупередженої інформації під час проведення передвиборчої кампанії.

Громадський аудит в рамках проекту «Чесний вибір» носить допоміжний характер і не може взяти на себе функцію контролю за виборчою кампанією. Діяльність громадських організацій, спрямована на чесність і прозорість виборів, є нормальною практикою західних демократій. 

Проектом передбачається щотижневі опитування для вивчення ставлення виборців Кременчука до політичних сил та кандидатів, які беруть участь у виборах до Верховної ради 28 жовтня 2012 року та попереднього виявлення їхніх можливостей на перемогу. Результати досліджень будуть презентуватися громаді міста шляхом проведення прес-конференцій, круглих столів та інших медійних і дискусійних заходів, шляхом розсилки прес-релізів та розміщення повідомлень у мережі Інтернет.

Дослідження проводилося на територіях Автозаводського та Крюківського районів Кременчука. Об’єм вибірки загалом по місту – 1500 чол. (близько 1% виборців). В Автозаводському районі опитано 900 чол., а в Крюківському районі – 600 чол. Спосіб формування соціологічної вибірки – пропорційна випадкова вибірка, метод опитування – анкетування.

Аналіз оброблених анкет та статистична обробка відповідей респондентів проводилася у розрізі мікрорайонів міста (всього було виокремлено 30 точок заміру – з них 18 в Автозаводському районі та 12 в Крюківському; по 50 респондентів в кожній точці згідно демографічного складу населення по місту загалом). Похибка статистичних даних дослідження не перевищує 1,3%.

Попередній аналіз отриманих результатів може свідчити головним чином про те, що зняття з виборчих перегонів кандидатури Ірини Дроздової (суб’єкт висування: партія «Україна – Вперед!») кардинально вплинуло на ситуацію серед кандидатів-мажоритарників, а також на рейтинг згаданої партії. Остання, не дивлячись на масовану агітаційну кампанію, розвернуту на виборчому окрузі, знаходиться в межах статистичної похибки щодо подолання 5-відсоткового бар’єру.

Крім того, електорат І.Дроздової, яка розглядалася експертами в якості однієї з найсильніших фігур в боротьбі за перше місце, явно почав перетікати до самовисуванця Ю.Шаповалова, якого виборці можуть і досі асоціювати з партією «Фронт змін», хоча він і вийшов звідти, склавши, таким чином, конкуренцію офіційному висуванцю об’єднаної опозиції – В.Терену. Більше того останній кандидат перемістився на третє місце.

Що стосується другого ешелону кандидатів та політичних сил, то звертає на себе увагу затята боротьба поміж партією «УДАР» та Комуністичною партією. Можна вважати, що міцна позиція УДАРу в рейтингу політичних сил сприяє підвищенню рейтингу й висуванцю цієї партії – Д.Богодисту. Так само, як впізнаваність КПУ підвищує рейтинг і її висуванця – Г.Остапця.

Загалом треба зауважити, що особливістю цих виборів на в/о №146 на даному етапі є «розтягування» лівого електорату між представниками політичних сил цього спрямування. Адже сумарний рейтинг представника КПУ Г.Остапця та, умовно кажучи, лівих кандидатів С.Москальця та О.Бортника корелюється з рейтингом КПУ в партійних списках. Втім, не можна виключати й того, що на заключних етапах виборчих перегонів дехто з «лівих» кандидатів зніматиме свою кандидатуру на користь найбільш рейтингової.

Інтерв’юери, що проводили опитування громадян, повідомляють, що близько чверті учасників опитувань відмовляються відповідати на запитання. Крім того, багато респондентів невпевнено повідомляють, як насправді голосуватимуть.

Роман Каць

Кременчуцька міська організація Народно-демократичної ліги молоді

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
4 просмотра в декабре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Новости компаний
Шведсько-українська ІТ-школа Beetroot Academy в Україні 4 роки. Тут викладають практикуючі розробники та дизайнери, серед партнерів – регіональні та міжнародні ІТ-компанії, а навчання проходить у дружній атмосфері. Влітку 2018 року Beetroot Academy підписала договір партнерства зі Швецією. Через три роки за підтримки Швеції в Україні буде вже 20 академій. У лютому у Beetroot Academy починається новий семестр. Що таке Beetroot Academy Засновники школи – шве...
Общество
У Кременчуці цими вихідними складаються всі умови для накопичення забруднюючих речовин у повітрі. Адже мова про погоду, яка не розвіюватиме викиди. Тож Лаборанти попереджають як мешканців так і підприємства для вжиття необхідних заходів. За даними Лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря (ЛСЗА) м. Кременчука Полтавського обласного центру з гідрометеорології у зв'язку з очікуваними метеорологічними умовами високого забруднення атмосферн...
Происшествия
В Софии Киевской сегодня, 15 декабря, пройдет Объединительный собор на котором выберут предстоятеля Поместной Украинской церкви и утвердят ее устав. Будет утвержден устав объединенной Украинской церкви и избран ее предстоятель. В соборе примут участие - 64 архиерея, 64 священники и 64 мирян, всего - 192 участника Объединительного собора. Главными претендентами на пост руководителя церкви называют митрополита Луцкого и Волынского Михаила (Зинкевича) и митро...
Общество
Эта история приключилась буквально на днях. Но она наглядно показывает то, как важно знать номер телефона кременчугского «Спецсервиса» и, как важно, иметь Фейсбук. Ведь в нашем городе множество раз печальные истории расставания домашних питомцев с хозяевами заканчивались наилучшим образом. Не стал исключением и очаровашка Фунтик. Парень хоть и маленький, но очень влюбчивый оказался. Так и потерял среди дня своих хозяев, умчав от них на встречу любви… К нес...
Общество
Полтавізувати Україну, адже Полтавщина є лідером у трансформації охорони здоров’я України Під час прес-конференції для “Новини Полтавщини”, в. о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун зазначила, що надбання в медицині Полтавщини МОЗ втілює на всі інші регіони. Полтавщина перша в усіх пілотних проектах і співпрацює не тільки з МОЗ, НСЗУ, а й з міжнародними партнерами. Це підвищує рівень та якість медицини у області. Деякі пацієнти змінюють лікарів, а це зн...
Общество
КП "Кременчукводоканал" повідомляє про те, що 14.12.2018 відсутнє холодне водопостачання по вулиці Мічуріна, в приватному секторі району 3-го Занасипу. Усе це через те, що вийшла з ладу засувка Д-250 мм холодного водопостачання на перехресті вулиць Суворова та Багратіона.
Криминал
Полтавські правоохоронці розшукують 18-річного полтавця Юхименка Максима Миколайовича. Громадянина обґрунтовано підозрюють у вчинені злочину, передбаченого частиною 2 статті 121 Кримінального кодексу України (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого). Чоловік переховується від органів досудового розслідування. Юхименку Максиму на вигляд близько 20 років, він міцної тілобудови, зріст його близько 180 сантиметрів, волосся темне корот...
Спорт
15 грудня об 11:30 в манежі льотного коледжу, розташованого на вулиці Коцюбинського, 1, відбудеться Благодійний турнір з дзюдо «Естафети». Під час цього спортивного заходу збиратимуться кошти для Кременчуцького Будинку Дитини. Організовує змагання спортивний клуб «Кремень Дзюдо» та СДЮСШ з дзюдо. Участь у турнірі братимуть юнаки та дівчата 2012-2014 років народження. Спортсменів поділять на команди за вагою по вісім учасників. Учасники змагатимуться у трьо...
Происшествия
Прокуратура Полтавської області притягнула до відповідальності колишнього поліцейського за вчинення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією. Поліцейський взводу № 2 роти охорони об’єктів та публічної безпеки Кременчуцького міжрайонного відділу УПО в Полтавській області не подав декларацію після звільнення. Колишнього поліцейського визнано винним у вчинені адміністративного правопорушення.