12:00, 4 січня 2018 р.
В Україні оновлено списки професій, які дають право на пільгову пенсію
Як йдеться у листі Міністерства соціальної політики України від 24 листопада 2017 року, 1 січня почала діяти постанова Кабінету міністрів України від 4 липня 2017 року щодо внесення змін до списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.
Зміни стосуються, зокрема, працівників, зайнятих ремонтом устаткування в умовах діючого виробництва, а саме – розділи Списку №1: I «Гірничі роботи», II «Підготовка руд, збагачення, окускування (агломерація, брикетування, огрудкування), випалювання руд і нерудних копалин», III «Чорна металургія», IV «Виробництво коксопродуктів», VII «Виробництво кольорових металів», VIII «Хімічне виробництво», X «Перероблення нафти, газу, газового конденсату, вугілля та сланцю»; розділи Списку №2: I «Гірничі роботи», II «Підготовка руд, збагачення, окускування (агломерація, брикетування, огрудкування), випалювання руд і нерудних копалин», III «Чорна металургія», IV «Виробництво коксопродуктів. Вуглепідготовка», V «Виробництво вогнетривів», VI «Виробництво метизів», VII «Виробництво генераторного газу і одержання газів у процесі металургійного виробництва», VIII «Виробництво кольорових металів», X «Хімічне виробництво», та підрозділ 1 «Ливарне виробництво» розділу XIV «Оброблення металу» – доповнено позицією: «Працівники ремонтних служб, зайняті ремонтом устаткування в умовах діючого виробництва».
Позиціями списків №1 і №2 передбачені працівники, зайняті в певному виробництві без зазначення найменування професій (посад). Ці позиції поширюються на всіх працівників, незалежно від найменування їх професій (посад), у тому числі керівників, фахівців, майстрів.
Згідно з пунктом 3 Порядку №383 при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями, незалежно від дати їх внесення до списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21 серпня 1992 року та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21 серпня 1992.
До стажу роботи працівників, професії (посади) яких включено до списків №1 і №2 згідно з постановою №479, і які продовжать працювати за цими професіями (посадами) після набрання чинності цією постановою (1 січня 2018 року), зараховується весь період їх роботи за відповідними професіями (посадами) за умови підтвердження відповідного права за результатами атестації робочих місць за умовами праці.
Працівникам, яким за результатами атестації робочих місць, п’ятирічний термін якої не минув, підтвердили право на відповідну пільгову пенсію і умови праці за цей час докорінно не змінювались, проводити позачергову атестацію відповідних робочих місць за умовами праці не потрібно.
Для того, щоб підтвердити стаж роботи зі шкідливими і важкими умовами праці, необхідно подати:
-трудову книжку з оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи;
-виписку з наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці;
-уточнюючу довідку, якщо в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсію на пільгових умовах.
Періоди роботи, що підлягають зарахуванню до пільгового стажу, визначає підприємство (установа) або його правонаступник з урахуванням вимог законодавства щодо визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:00
9 вересня
Оголошення
16:15, 4 вересня
16:13, 4 вересня
01:15, 11 вересня
16:13, 4 вересня
17:27, 7 вересня
live comments feed...