В українських школах з’явиться новий предмет – Основи споживчих знань

Планом заходів з реалізації Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів на період до 2020 року, котрий затверджено постановою Кабінету Міністрів від 27 грудня 2017 року, визначено, що:

- у загальноосвітніх навчальних закладах викладатимуть «Основи споживчих знань»;

- у вищих навчальних закладах готуватимуть фахівців за спеціалізацією «Експертиза товарів та послуг»;

- а молодь щорічно залучатимуть до тестування якості.

Цим документом передбачено:

- розроблення законодавчих актів;

- проведення заходів, які стосуються обговорення проблемних питань у зазначеній сфері та шляхів їх вирішення, за участю представників центральних органів виконавчої влади, громадських організацій, бізнес-асоціацій;

- розроблення навчальних програм з метою підвищення споживчої освіти громадян.

Отож, в Україні таким чином забезпечать правовий рівень захисту прав споживачів згідно з європейськими вимогами, підвищать рівень правової обізнаності та поінформованості населення щодо своїх законних прав та механізмів їх захисту.

Окрім цього, передбачено розроблення законопроектів з метою імплементації актів Європейського Союзу та захисту прав споживачів у сфері електронної торгівлі.

У документі також йдеться про створення умов для ефективного досудового (альтернативного) врегулювання споживчих спорів, питань сприяння розвитку системи незалежних досліджень рівня якості та безпеки товарів, робіт і послуг на споживчому ринку.

Для інформування населення передбачено створення на офіційних веб-сайтах державних органів окремих розділів для висвітлення актуальних питань у сфері захисту прав споживачів, відповідальними за це визначено: Міністерство економічного розвитку, Міністерство аграрної політики, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство освіти і науки, Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Упродовж 2018-2019 років місцеві органи виконавчої влади створять консультаційно-інформаційні «гарячі лінії», а також буде вивчено європейський досвід функціонування консультаційних центрів для споживачів, який ймовірно згодом використають в нашій країні.

За матеріалами прес-центра Урядового порталу.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
89 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов