• Головна
  • Введення нового стандарту про закупівлю молока відстрочили на півроку
18:30, 12 січня 2018 р.

Введення нового стандарту про закупівлю молока відстрочили на півроку

Введення нового стандарту про закупівлю молока відстрочили на півроку, фото-1

Як повідомили у прес-центрі Міністерства аграрної політики та продовольства України, Мінагрополітики ініціювало відстрочення набуття чинності оновленого стандарту про закупівлю молока у господарств населення до липня 2018 року.

У січні на громадське обговорення представлять проект оновленого документа про закупівлю молока, а після прийняття він стане обов'язковим для виконання документом і замінить всі діючі стандарти. Рішення про відстрочення прийняття стандарту допоможе згладити адаптацію як виробників, так і переробників до нових умов.

Реалізація кожного наступного кроку зі зміни вимог до молока супроводжуватиметься аналізом розвитку ринку та ефективності державної підтримки. Підвищення вимог до якості молока-сировини до більш високих норм, які відповідатимуть європейським стандартам – саме це є кінцевою метою введення нового стандарту про закупівлю молока.

Використання молока другого класу для технологічних процесів виробництва харчових продуктів після дворічного перехідного періоду обмежать, але дозволять у виробництві нехарчових продуктів, наприклад, кормів для тварин або казеїну. Отож, закупівля молока в господарствах населення продовжиться.

Як повідомляє заступник міністра аграрної політики і продовольства України Олена Ковальова, виробникам молока доцільно працювати над поліпшенням санітарно-гігієнічних умов праці. Молоко найвищої якості коштує більше, ніж другого, різниця в середньому досягає двох гривень і більше. А молоко-сировина вищої якості користується підвищеним попитом – наразі його частка в структурі закупівлі становить 15,5%, а рік тому - 13,8%. До того ж, молоко екстра-класу є базою для виробництва молочних продуктів, які призначені на експорт.

Для невеликих господарств добрим способом прийти до підвищення якості молока може стати кооперація, адже тоді можна:

- спільно закуповувати і використовувати обладнання;

- організовувати збут;

- забезпечувати ветеринарний догляд.

Окрім того, як наголосила Олена Ковальова, сьогодні через кооперативи реалізується дуже мала частина молока, хоча потенціал величезний.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#мінагрополітики #оновленийстандарт #молоко #закупівля #населення #виробники #умовипраці #сировина #продукти #кооперація
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...