Які зміни в Україні торкнулися податку на додану вартість

З 1 січня змінилися правила оподаткування товарів, які ввозяться людьми на митну територію України у ручній поклажі чи у супроводжуваному багажі через автомобільні та залізничні пункти пропуску.

Ці зміни стосуються податку на додану вартість, а правила щодо сплати ввізного мита по ставці десять відсотків залишилися у діючій редакції Митного кодексу України (стаття 374).

Не оподатковуються ПДВ операції з:

- ввезення товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує п’ятсот євро та сумарна вага яких не перевищує п’ятдесят кілограм, людиною, яка не перебувала на території України більше 24 годин та яка в'їжджає в Україну не частіше одного разу протягом 72 годин. Отож, тут йдеться про часові обмеження, а «безподатковий» поріг у п’ятсот євро залишився без змін;

- ввезення товарів, сумарна фактурна вартість яких не перевищує п’ятдесят євро та сумарна вага яких не перевищує п’ятдесят кілограм, людиною, відсутньою в Україні менше 24 годин чи яка в'їжджає в Україну частіше одного разу протягом 72 годин.

Об’єктом оподаткування ПДВ операції із ввезення товарів є:

- сумарна фактурна вартість яких перевищує п’ятсот євро, при цьому базою оподаткування є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує п’ятсот євро, з урахуванням мита, що підлягає сплаті;

- сумарна фактурна вартість яких не перевищує п’ятсот євро та сумарна вага яких не перевищує п’ятдесят кілограм, але людина, яка переміщує товар, не перебувала на території України менше 24 годин або в'їжджала в Україну частіше одного разу протягом 72 годин. Базою оподаткування у даному випадку є частина сумарної фактурної вартості таких товарів, що перевищує п’ятдесят євро, з урахуванням мита, що підлягає сплаті.

Моніторити норми дотримання часових обмежень та адмініструвати податки на додану вартість, а також ввізне мито митники державної фіскальної служби будуть відповідно до статті 374 Митного кодексу.

Державна прикордонна служба, котра здійснює паспортний контроль у пунктах пропуску через державний кордон України, в процесі цього має інформувати посадових осіб органів доходів і зборів про громадян, які в’їжджають в Україну частіше одного разу протягом однієї доби.

Безмитний поріг ввезення товарів людьми через повітряні пункти пропуску на державному кордоні України становить тисячу євро, якщо ця сумарна вартість перевищується, то сплачується податок на додану вартість.

Базою оподаткування є частина сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент тисячу євро, з урахуванням мита, що підлягає сплаті.

За матеріалами Кременчуцька ОДПІ Головного управління ДФС у Полтавській області.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов