• Головна
  • Кременчужани поринули у прекрасний світ художньої ковки (фото)
10:45, 26 січня 2018 р.

Кременчужани поринули у прекрасний світ художньої ковки (фото)

Кременчужани поринули у прекрасний світ художньої ковки (фото), фото-1

25 січня в Кременчуцькій міській художній галереї, що знаходиться по вулиці Коцюбинського, 4, відбулася виставка художніх кованих виробів «Світ прекрасного в металі».

Під час цієї виставки відвідувачі побачили майстерні роботи художніх виробів відомих ковалів і художників нашого міста, а саме: Шкурапета Олександра, Кучеренко Євгена, Лещенко Павла, Рясного Станіслава та Сметанко Геннадія.

Різноманітність робіт захоплювала та вражала, адже серед них були представлені: підкови, троянди, ковані стільці, красивий клинок тощо.

Олександр Шкурапет захопився художнім куванням із чотирнадцяти років і це стало невід’ємною частиною його життя. Займається чоловік куванням клинків, працюючи зі сталлю, вже близько сімнадцяти років. Як вважає майстер, метал – це як жива матерія і коли коваль кує виріб, то він безумовно спілкується з металом на енергетичному рівні. До того ж, ковалі – забобоні люди. Надихає Олександра – виклик щодо того «вийде чи не вийде виріб».

Головною роботою автора є клинок, який він виконав разом з Поляковим Володимиром як ескіз до пам’ятника «Пам’яті героям Небесної Сотні». Знизу від клинка відходять колоски пшениці, символізуючи життя, а вгорі виробу знаходяться ангельські крила, що означають світле життя.

Окрім того, Олександр допомагає бійцям АТО, роблячи для них бліндажі – металеві скоби, за допомогою яких зшиваються дрова і робляться захисні укриття на зразок барикад, котрі не зможуть пробити пулі.

Виставка в першому залі змусила захоплюватися прекрасними роботами. Зразу було видно, що майстри відкривають відвідувачам свою душу, свій маленький творчий світ, в який глядачі можуть на мить поринути.

Окремою виставкою в рамках заходу «Світ прекрасного в металі» була виставка в другому залі легендарного кременчуцького коваля Геннадія Сметанко. Головною роботою Геннадія на цій виставці стала робота під назвою «Тарасова хата», виконана минулого року.

Як говорить майстер, працював він над цією роботою близько двох місяців, а надихнула його на її створення творчість Тараса Шевченка. Складністю «Тарасової хати» є наявність в ній дрібних деталей.

БІЛЬШЕ ФОТОГРАФІЙ З ВИСТАВКИ ДИВІТЬСЯ ТУТ.

Дивлячись на цій виріб відразу поринаєш у простір щирої української душі – та ж хатинка, та ж вишня, той же маленький парканчик, який так радує очі.

Автор цієї роботи працює з підручним матеріалом, а стаж його кування становить вісімнадцять років.

Серед робіт чоловіка можна було побачити і прекрасну п’ятдесяти п’яти пелюсткову розу, яка завоювала особливу любов у кременчужан, а також інші квіти: жоржини, ромашки, конвалії, кали.

«Коли я був маленьким, то дуже любив носити метелики. І ось створив роботу під назвою «Орхідея на балу» у вигляді метелика», - говорить Геннадій Сметанко, роботи якого просто заворожують.

На виставці були представлені унікальні конвалії, які, за словами чоловіка, єдині в світі та знаходяться тільки у нього. Відвідувачі побачили на заході також і чорну троянду та сангрію. І не дивна ця різноманітність квітів, адже автора надихає особлива любов до них.

Поринувши у світ прекрасного кожен глядач виставки був вражений дивовижною майстерністю та красою робіт. Загалом виставка ковалів відбулася дуже яскраво та змусила захоплюватися.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#виставка #художнікованівироби #світпрекрасноговметалі #ковалі #художники
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...