НКРЕКП встановлюватиме нові Rab-тарифи для обленерго

Кабінетом міністрів опубліковано постанову щодо затвердження нової методики, що дозволяє ввести стимулюючі тарифи для обленерго.

З 10 січня набула чинності постанова про внесення змін до попередньої постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.

Постановою закладається в RAB-регулювання прибутковість для обленерго на рівні 12,5% річних на нову базу (інвестиції в нові активи) та 12,5% річних прибутковості на стару базу (наявні активи компаній).

Отож, це означає, що обленерго, для яких введуть RAB-регулювання, зможуть додатково отримувати 12,5% дохідності на старі активи, які у них є, і на нові активи (все те, що вони побудують після введення нового регулювання).

Мета системи довгострокового тарифоутворення (стимулюючого тарифоутворення або RAB-регулювання) – залучення інвестицій в розвиток і модернізацію електричних мереж.

Тариф при стимулюючому тарифоутворенні для обленерго встановлюється на три, а далі на кожні п’ять років і не зростає протягом зазначених періодів.

У зв’язку з набуттям чинності постанови Національна комісія з регулювання енергетики та комунальних послуг вже може встановлювати нові RAB-тарифи для обленерго з нового кварталу (з 1 квітня поточного року).

Рішення про переведення окремих обленерго на стимулюючі тарифи прийматимуться Нацкомісією в ручному режимі.

Енергокомпанії, які переведуть на нові тарифи, поки ще невідомі, проте в 2016 році розглядалися одинадцять обленерго, що зможуть працювати за цією системою: «Полтаваобленерго», «Вінницяобленерго», «Чернігівобленерго», «Сумиобленерго», «Львівобленерго», «Кіровоградобленерго», «Київобленерго», Прикарпаттяобленерго», «Дніпрообленерго», «Київенерго» та ЦЕК.

Як вважає експерт з енергетики Андрій Герус, введення нових тарифів дозволить власникам обленерго отримувати близько тридцяти мільярдів гривень кожного року, адже «такий RAB-тариф збільшить тариф обленерго в три рази». Окрім того, «стару базу» активів обленерго оцінили за новою методикою, а тому їх вартість зросла вдвічі. До того ж, ставка 12,5% на нову базу не спонукатиме обленерго інвестувати в розвиток мереж, оскільки банки пропонують більш високі процентні ставки по вкладах.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
101 просмотр в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов