• Головна
  • У Кременчуці збирають пропозиції щодо проекту Національного плану управління відходами
14:02, 30 січня 2018 р.

У Кременчуці збирають пропозиції щодо проекту Національного плану управління відходами

У Кременчуці збирають пропозиції щодо проекту Національного плану управління відходами, фото-1

У виконавчому комітету Кременчуцької міської ради відбулося засідання робочої групи з розроблення проекту Національного плану управління відходами.

Це засідання покликане підготувати від Кременчука пропозиції до проекту Національного плану управління відходами, такими як:

-відпрацьованими батарейками, батареями і акумуляторами;

-відходами упаковки;

-відходами електричного та електронного обладнання;

-медичними відходами;

-небезпечними відходами;

-відходами сільського господарства;

-відходами будівельно-ремонтних робіт;

-промисловими відходами.

Проблема зі сміттям пов’язана з вирішенням критичної ситуації, що склалася з утворенням, накопиченням, зберіганням, переробленням, утилізацією та захороненням відходів, а характеризується ця ситуація подальшим розвитком екологічних загроз.

Дану проблему слід розглядати комплексно, бо лише в такому випадку  її розв’язання стане ключовим моментом у вирішенні питань енерго- та ресурсонезалежності держави, економії природних матеріальних та енергетичних ресурсів тощо.

У Кременчуці з 2009 року реалізовується проект із роздільного збору сміття. Із двісті п’ятдесят одного контейнерного майданчика, розташованих у місті,  сто вісімдесят п’ять пристосовані під сортування сміття за чотирма видами походження. Для того, щоб охопити роздільним збиранням сміття територію всього міста, з міського бюджету кожного року виділяються кошти.

Що стосується складування побутового сміття, то наразі єдиним таким місцем є Деївське сміттєзвалище, котре заповнене на шістдесят відсотків.

Окрім того, кілька років тому комунальне підприємство «КАТП-1628» розробило стратегічний план складування побутових відходів, згідно з  яким на Деївському сміттєзвалищі заплановано встановлення лінії з сортування сміття в тому числі. Після проходження всіх експертиз даний проект перебуває на розгляді Європейського інвестиційного банку.

Під час обговорення пропозицій проекту Національного плану управління відходами учасниками заходу відзначили, що в місті необхідно:

-посилити роботу з підвищення екологічної свідомості населення;

-провести інвентаризацію місць складування побутових відходів різного походження;

-створити відповідний механізм накопичення відходів різного походження;

-започаткувати роботу пункту прийому ртуті, ртутних ламп, батарейок, акумуляторів;

-передбачати кошти в міському бюджеті на проведення постійного санітарно-гігієнічного контролю на територіях, які знаходяться під впливом полігону та стихійних сміттєзвалищ тощо.

Упродовж тижня в відділі екологічної безпеки виконавчого комітету міського комітету міської ради збиратимуть пропозиції до проекту Національного плану управління відходами, а після цього їх розглянуть на черговому засіданні робочої групи.

За матеріалами прес-центра Кременчуцького міськвиконкому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#засідання #національнийплан #управліннявідходами #сміття #пропозиції #проект #кременчук
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...