Економічне зростання Польщі забезпечується завдяки українцям

Економічне зростання Польщі забезпечується завдяки українцям, фото-1

На польському ринку праці наразі зайнято від одного до півтори мільйонів українців, з яких немало працюють нелегально без відповідних дозволів.

Як заявив голова правління Національного банку Польщі Адам Глапінський, робоча сила з України потрібна для забезпечення та збереження економічного зростання в Польщі.

Для очільника польського регулятора пріоритетним залишається питання щодо створення достатньо сприятливих умов для залучення відносно дешевої робочої сили з сусідніх країн – України та Білорусі.

Польщі в останні роки не вистачало кваліфікованих працівників, не дивлячись на постійне економічне зростання та скорочення рівня безробіття в країні.

За оцінками аналітиків, показник безробіття в Польщі у грудні минулого року становив 6,6%, а зростання валового внутрішнього продукту досяг рівня в 4,5%.

Попри це, незважаючи на значне зростання ВВП, країна відчувала дію негативних факторів, а саме – старіння населення та міграція молодих фахівців у багаті країни Західної Європи. У Польщі з населенням тридцять вісім мільйонів громадян працює лише шістнадцять мільйонів поляків.

Отож, як пояснив Адам Глапінський, приплив дешевої робочої сили з України та Білорусі частково компенсував брак кадрів серед населення країни.

Окрім того, Глапінський побоюється, що зняття обмежень візового режиму між Європейським Союзом і Україною призведе до обрання українськими трудовими мігрантами багатших європейських країн для заробітків.

За оцінками польського Союзу підприємців і роботодавців, Польщі необхідно мінімум п’ять мільйонів додаткових працівників для забезпечення стабільного економічного зростання.

Економічна правда
польськийринокпраці українці робочасила економічнезростання сусіднікраїни міграція візовийрежим
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
52 просмотра в феврале
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии