• Головна
  • Економічне зростання Польщі забезпечується завдяки українцям
12:24, 1 лютого 2018 р.

Економічне зростання Польщі забезпечується завдяки українцям

Економічне зростання Польщі забезпечується завдяки українцям, фото-1

На польському ринку праці наразі зайнято від одного до півтори мільйонів українців, з яких немало працюють нелегально без відповідних дозволів.

Як заявив голова правління Національного банку Польщі Адам Глапінський, робоча сила з України потрібна для забезпечення та збереження економічного зростання в Польщі.

Для очільника польського регулятора пріоритетним залишається питання щодо створення достатньо сприятливих умов для залучення відносно дешевої робочої сили з сусідніх країн – України та Білорусі.

Польщі в останні роки не вистачало кваліфікованих працівників, не дивлячись на постійне економічне зростання та скорочення рівня безробіття в країні.

За оцінками аналітиків, показник безробіття в Польщі у грудні минулого року становив 6,6%, а зростання валового внутрішнього продукту досяг рівня в 4,5%.

Попри це, незважаючи на значне зростання ВВП, країна відчувала дію негативних факторів, а саме – старіння населення та міграція молодих фахівців у багаті країни Західної Європи. У Польщі з населенням тридцять вісім мільйонів громадян працює лише шістнадцять мільйонів поляків.

Отож, як пояснив Адам Глапінський, приплив дешевої робочої сили з України та Білорусі частково компенсував брак кадрів серед населення країни.

Окрім того, Глапінський побоюється, що зняття обмежень візового режиму між Європейським Союзом і Україною призведе до обрання українськими трудовими мігрантами багатших європейських країн для заробітків.

За оцінками польського Союзу підприємців і роботодавців, Польщі необхідно мінімум п’ять мільйонів додаткових працівників для забезпечення стабільного економічного зростання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#польськийринокпраці #українці #робочасила #економічнезростання #сусіднікраїни #міграція #візовийрежим
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...