Сьогодні – День Святого Валентина

Сьогодні – День Святого Валентина, фото-1

14 лютого відзначається День Святого Валентина, який людям знайомий і за назвами – Валентинів день і День Закоханих.

День Святого Валентина у 496 році замінив собою язичницьке свято луперкалій, яке відзначалося у цей же день, але на честь бога Фавна чи на честь богині шлюбу та сім’ї Юнони.

Після XV століття широкої популярності Валентинів день набув у Західній Європі.

Що ж стосується «валентинки», то існує кілька версій її походження:

-Святий Валентин, знаходячись у в'язниці, закохався в сліпу дочку свого ката та зцілив її, за іншою легендою, наглядач попросив Валентина вилікувати дочку, а вона закохалася в опального священика. Перед стратою Валентин залишив їй прощальну записку і підписався: «Твій Валентин»;

-1415 року герцог Орлеанський Карл​​ вперше надіслав листівку своїй дружині в цей день, коли перебував в англійському полоні після битви під Азенкуром. В цій листівці були віршовані любовні послання, одне з яких зберігається в Британському музеї.

Валентинка – невелика вітальна листівка у вигляді сердечка з добрими побажаннями, словами кохання, пропозиціями руки та серця чи просто жартами, яку не підписують, а отримувач повинен здогадатися, хто надіслав це привітання.

В Україні День Закоханих відзначається по-різному, наприклад, у цей день проводять пластові вечірки, флеш-моби, заходи в бібліотеках тощо.

Для шкільної чи студентської вечірки популярним сценарієм для вистави про Святого Валентина є сценарій, написаний за старокиївською легендою, про київських закоханих, яким допомогли зберегти кохання та одружитися Свята Ольга та Святий Валентин.

Однак, у Римсько-Католицькій Церкві Святий Валентин вважається покровителем людей, страждаючих на нервові захворювання.

До того ж, існує думка, що сучасний День Святого Валентина – це маркетинговий хід, адже свято набуло популярності і в Україні, а тому традиція дарувати щось цього дня коханим також стала обов’язковою.

Головна мета відзначення цього свята – увага та піклування про свого партнера, тому подарунок можна зробити своїми руками.

деньсвятоговалентина валентинівдень деньзакоханих валентинка відзначення походження мета
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
27 просмотров в марте
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии