• Головна
  • В українських школах об’єднають уроки астрономії, біології, географії, економіки, фізики та хімії
18:33, 13 березня 2018 р.
Надійне джерело

В українських школах об’єднають уроки астрономії, біології, географії, економіки, фізики та хімії

В українських школах об’єднають уроки астрономії, біології, географії, економіки, фізики та хімії, фото-1

З 1 вересня українські десятикласники зможуть вивчати інтегрований курс «Природничі науки», що впроваджується у рамках експерименту.

Для того, щоб долучитися до пілотування інтегрованого курсу «Природничі науки», школі необхідно звернутися до місцевого органу управління освітою.

Експериментальні програми розробили для класів суспільно-гуманітарного, спортивного та художньо-естетичного спрямування, а саме тому курс може викладатися лише для учнів, які не планують складати зовнішнє незалежне оцінювання з природничих предметів.

Викладати курс можуть вчителі природничих предметів без обов’язкового проходження курсів підвищення кваліфікації.

Протягом пілотування інтегрованого курсу поетапно розроблять необхідне навчально-методичне забезпечення:

-підручники й посібники для учнів;

-методичні посібники для вчителів;

-веб-сайт інформаційно-комунікаційної та дидактичної підтримки курсу.

Окрім того, відбуватиметься апробація методик інтегрованого навчання, а також розроблятиметься інструментарій для моніторингу та перевірки якості природничих знань учнів, ефективності методик і засобів навчання.

Колегією Міністерства освіти і науки України схвалено чотири проекти навчальних програм інтегрованого курсу «Природничі науки». Кожна програма у власний спосіб реалізує змістові лінії державного стандарту. Програми першого та другого проекту пояснюють особливості природних явищ та технологічних процесів з позиції кожної з природничих наук. Програма третього проекту акцентована на дослідження причинно-наслідкових зв’язків, що зумовили сучасний спосіб життя людства, та їх вплив на можливе майбутнє. Щодо програми четвертого проекту, то вона пропонує модульний підхід до вивчення природничих предметів.

До того ж, у кожній із запропонованих програм вивчення курсу базується на знаннях і компетентностях, які отримали учні в основній школі. Отож, навіть той випускник, який не спеціалізується на природничих науках, зможе сформувати цілісне уявлення про світ, отримає уявлення про широкий спектр наукових ідей астрономії, біології, географії, економіки, фізики і хімії.

Допомагати школам у пілотуванні курсу можуть Інститути післядипломної педагогічної освіти, у повноваження яких входить методична підтримка. У рамках освітнього проекту «На урок» також оголосять конкурс на кращі навчальні матеріали до уроків з інтегрованого курсу.

За матеріалами прес-центру Міністерства освіти і науки України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#інтегрованийкурс #природничінауки #школа #експериментальніпрограми #учні #вчителі #проекти
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...