• Головна
  • Як українцям підписати декларацію з лікарем (інструкція)
18:19, 16 березня 2018 р.
Надійне джерело

Як українцям підписати декларацію з лікарем (інструкція)

Як українцям підписати декларацію з лікарем (інструкція), фото-1

З квітня українці зможуть обрати терапевтів, педіатрів або сімейних лікарів, заклади яких підключилися до електронної системи охорони здоров’я.  

Алгоритм вибору лікаря та підписання декларацій (документів, які підтверджують, що пацієнт прагне обслуговуватися саме у цього лікаря) прописаний у документі «Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу».

Порядок вступить у силу, коли його погодять центральні органи виконавчої влади, а станеться це найближчим часом.

Людина, підписуючи декларацію з конкретним лікарем, повідомляє державу, а саме Національну службу здоров’я України, що оплата за її обслуговування повинна надходити до цього медичного закладу.

Декларація – це не юридичний документ і не підписується на все життя, а тому у будь-який час громадянин може укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. Якщо у людини виникне таке бажання, то не потрібно скасовувати попередню декларацію – достатньо укласти тільки нову з обраним лікарем, а зміни автоматично відмітяться у системі.

До того ж, особа не мусить підписувати декларацію за місцем проживання чи прописки. Попри це лікар може відмовити підписувати декларацію, якщо він уже набрав максимально рекомендовану кількість пацієнтів. Сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, а педіатр – 900. Для лікарів, працюючих у селах, ця цифра може бути більшою – якщо в селі проживає 2 000 людей, то всі вони мають змогу підписати декларацію з сімейним лікарем, адже без медичної допомоги ніхто не залишиться. Це питання контролюватиметься Національною службою здоров’я України.

Для того, щоб підписати декларацію з лікарем, людині необхідно звернутися в медичний заклад, у якому працює терапевт, педіатр чи сімейний лікар, з яким ви хочете підписати декларацію. З собою потрібно мати паспорт, податковий номер і мобільний телефон. Окрім того, необхідно взяти свідоцтво про народження дитини, якщо декларація підписуються з педіатром чи сімейним лікарем для дитини.

До того ж, заклад, в якому працює обраний вами лікар, повинен бути підключений до системи «Електронне здоров’я», ауточнити інформацію про це можна у реєстратурі, у лікаря та перевірити самостійно за цим посиланням.

Далі дані та контактний телефон людини уповноваженою особою закладу первинної медичної допомоги вноситься у систему «Електронне здоров‘я».

Декларацію укладають виключно в електронній формі, а тому не буде жодних бланків, форм, печаток тощо. Для того, щоб пересвідчитися, що декларацію підписує реальна людина та унеможливити будь-які спроби шахрайства, введено підтвердження за допомогою СМС-коду, який надійде на номер мобільного телефону пацієнта. Уповноважена особа медичного закладу для підтвердження вводить код, який отримав пацієнт, у систему «Електронне здоров‘я».

Якщо сталося так, що людина немає мобільного телефону, то для підтвердження уповноважена особа медичного закладу сфотографує чи відсканує оригінали документів, щоб долучити їх до декларації в електронній системі.

Далі уповноважена особа медичного закладу роздруковує із системи «Електронне здоров‘я» примірник декларації для перевірки. Якщо людина помітить помилку, то їй необхідно сказати про це уповноваженій особі медичного закладу. Декларацію роздруковуватимуть доки все не буде правильно.

Коли все вірно, уповноважена особа медичного закладу роздрукує із системи «Електронне здоров‘я» ще один примірник декларації. Обидва примірники декларації мають бути ідентичними та без помилок.

Пацієнт підписує два примірники декларації, з яких один залишається у нього, а інший – у медичного закладу.

Після цього уповноважена особа медичного закладу накладає електронний цифровий підпис на декларацію та надсилає її в систему «Електронне здоров‘я».

На цьому етапі людина офіційно задекларувала вибір свого лікаря, а гроші за обслуговування держава (Національна служба здоров’я України) сплачуватиме закладу, в якому працює вибраний нею лікар. Цей процес розпочнеться, коли медичний заклад увійде у реформу - автономізується та укладе договір з НСЗУ.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#декларація #лікар #пацієнт #національнаслужбаздоров'я #підписання #електроннездоров'я #медичнийзаклад
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...