Як українцям підписати декларацію з лікарем (інструкція)

З квітня українці зможуть обрати терапевтів, педіатрів або сімейних лікарів, заклади яких підключилися до електронної системи охорони здоров’я.  

Алгоритм вибору лікаря та підписання декларацій (документів, які підтверджують, що пацієнт прагне обслуговуватися саме у цього лікаря) прописаний у документі «Порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу».

Порядок вступить у силу, коли його погодять центральні органи виконавчої влади, а станеться це найближчим часом.

Людина, підписуючи декларацію з конкретним лікарем, повідомляє державу, а саме Національну службу здоров’я України, що оплата за її обслуговування повинна надходити до цього медичного закладу.

Декларація – це не юридичний документ і не підписується на все життя, а тому у будь-який час громадянин може укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. Якщо у людини виникне таке бажання, то не потрібно скасовувати попередню декларацію – достатньо укласти тільки нову з обраним лікарем, а зміни автоматично відмітяться у системі.

До того ж, особа не мусить підписувати декларацію за місцем проживання чи прописки. Попри це лікар може відмовити підписувати декларацію, якщо він уже набрав максимально рекомендовану кількість пацієнтів. Сімейний лікар може обслуговувати 1 800 пацієнтів, терапевт – 2 000, а педіатр – 900. Для лікарів, працюючих у селах, ця цифра може бути більшою – якщо в селі проживає 2 000 людей, то всі вони мають змогу підписати декларацію з сімейним лікарем, адже без медичної допомоги ніхто не залишиться. Це питання контролюватиметься Національною службою здоров’я України.

Для того, щоб підписати декларацію з лікарем, людині необхідно звернутися в медичний заклад, у якому працює терапевт, педіатр чи сімейний лікар, з яким ви хочете підписати декларацію. З собою потрібно мати паспорт, податковий номер і мобільний телефон. Окрім того, необхідно взяти свідоцтво про народження дитини, якщо декларація підписуються з педіатром чи сімейним лікарем для дитини.

До того ж, заклад, в якому працює обраний вами лікар, повинен бути підключений до системи «Електронне здоров’я», ауточнити інформацію про це можна у реєстратурі, у лікаря та перевірити самостійно за цим посиланням.

Далі дані та контактний телефон людини уповноваженою особою закладу первинної медичної допомоги вноситься у систему «Електронне здоров‘я».

Декларацію укладають виключно в електронній формі, а тому не буде жодних бланків, форм, печаток тощо. Для того, щоб пересвідчитися, що декларацію підписує реальна людина та унеможливити будь-які спроби шахрайства, введено підтвердження за допомогою СМС-коду, який надійде на номер мобільного телефону пацієнта. Уповноважена особа медичного закладу для підтвердження вводить код, який отримав пацієнт, у систему «Електронне здоров‘я».

Якщо сталося так, що людина немає мобільного телефону, то для підтвердження уповноважена особа медичного закладу сфотографує чи відсканує оригінали документів, щоб долучити їх до декларації в електронній системі.

Далі уповноважена особа медичного закладу роздруковує із системи «Електронне здоров‘я» примірник декларації для перевірки. Якщо людина помітить помилку, то їй необхідно сказати про це уповноваженій особі медичного закладу. Декларацію роздруковуватимуть доки все не буде правильно.

Коли все вірно, уповноважена особа медичного закладу роздрукує із системи «Електронне здоров‘я» ще один примірник декларації. Обидва примірники декларації мають бути ідентичними та без помилок.

Пацієнт підписує два примірники декларації, з яких один залишається у нього, а інший – у медичного закладу.

Після цього уповноважена особа медичного закладу накладає електронний цифровий підпис на декларацію та надсилає її в систему «Електронне здоров‘я».

На цьому етапі людина офіційно задекларувала вибір свого лікаря, а гроші за обслуговування держава (Національна служба здоров’я України) сплачуватиме закладу, в якому працює вибраний нею лікар. Цей процес розпочнеться, коли медичний заклад увійде у реформу - автономізується та укладе договір з НСЗУ.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

декларація лікар пацієнт національнаслужбаздоров'я підписання електроннездоров'я медичнийзаклад
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
527 просмотров в октябре
Я рекомендую
1 человек рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Сімейні радники – "ноу-хау" від Мінюсту, яке запроваджують по всій Україні. Це активні українці, які як волонтери допомагатимуть спільно з юристами системи безоплатної правової допомоги, фахівцями державної виконавчої служби, психологами, співробітниками Національної поліції та інших органів влади громадянам отримувати інформацію з питань сімейного права та захищати їхні права. Ці волонтери знають, що таке домашнє насилля і або самі його пережили, або мали...
Общество
20 жовтня «Кремінь» грав з «Нікополем». Це вже друга ліга, 14 тур.На стадіоні «Електрометалург» в Нікополі було близько 400 глядачів.  «Нікополь» - «Кремінь» (Кременчук) 1:4 Голи: Мандровский 82′ - Черній 49′ 61′ 89′ Павлик 68’ На 36-й хвилині Мурашов («Кремінь») не забив пенальті  «Нікополь»: 12. Петриченко, 17. Твердоух (К), 15 Іванченко, 9. Донець (16. Катеруша), 6. Таряник, 3. Бужин (4. Дмітрієв), 18. Адаменко, 7 Шмигельський, 8. Ботвінко (14. Бейер),...
Происшествия
В Кременчуге 20 октября пострадал 2-летний ребенок. Малышу приглянулись медикаменты и он наелся таблеток нитроглицерина, которые были в свободном для него доступе. Его отвезли в детскую больницу. Состояние мальчика врачи оценили как удовлетворительное. Известно, что малыш из Автозаводского района города.
Общество
В Кременчуге жительницу города госпитализировали с подозрением на ботулизм 20 октября. Про это сообщает управление соцзащиты Полтавской ОГА. В реанимационное отделение 3 больницы попала женщина 1987 года рождения. Ей поставили предварительный диагноз: ботулизм. Состояние пациентки тяжелое. На кануне она ела рыбу. Живет в Автозаводском районе города.
Общество
Державна прикордонна служба дала роз'яснення про порядок виїзду неповнолітніх дітей за кордон. Регламентується це питання статтею 2 Закону України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України». Тож неповнолітні повинні мати паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, проїзний документ дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з бат...
Происшествия
Они должны были приехать в Кременчуг с гастрольным концертом. Но сегодня случилось непоправимое. В смертоносном ДТП под Киевом, погибла актриса "Дизель шоу" Марина Поплавская, сильно пострадали двое ее коллег – Егор Крутоголов и Яна Глущенко.Случилось это по причине столкновения грузовика и автобуса, который перевозил актеров "Дизель шоу". Водитель автобуса врезался сзади в в грузовик «Новой почты» и часть автобуса, где была Марина просто разорвало. Актрис...
Происшествия
В Кременчуге очередной случай падения ребенка из окна. Про это сообщили в Управлении  соцзащиты Полтавской ОГА. Так, 19 октября из окна на втором этаже выпал ребенок. Двухлетнего потерпевшего сразу же доставили в детскую больницу. В травмотологическом отделении поставили диагноз: ушиб мягких тканей лба. Слава Богу, ребенок в удовлетворительном состоянии.
Общество
Кабінет Міністрів України підвищив ціни на газ. Чим фактично загнав людей у бідність, адже днями усі товари подорожчають, - очікують українці. Ще ніколи, мабуть, Кабмін так не виправдовувався. Адже стільки статей на офіційному сайті присвячені роз’ясненням і виправдовуванням, що смішно крізь сльози. Ціни на все і так дорогі. А з підвищенням вартості газу зросте і вартість товарів, послуг, харчів. Так Гройсман пояснює, що це виконання зобов’язання перед між...
Общество
Пресс-служба полиции города Кременчуга сообщает о ДТП в котором пострадал ребенок. На улице Академика Герасимовича вечером 19 октября 10 летний мальчик ездил на велосипеде. Так внезапно он вылетел с второстепенной дороги и врезался во внедорожник. Мальчика отвезли в детскую больницу. Его состояние пока не известно.