• Головна
  • Що необхідно для подорожування з дитиною за кордон
15:39, 26 березня 2018 р.
Надійне джерело

Що необхідно для подорожування з дитиною за кордон

Що необхідно для подорожування з дитиною за кордон, фото-1

Виїзд дитини за кордон є доволі актуальним для батьків, які намагаються забезпечити належний рівень фізичного, духовного та морального розвитку своєї дитини.

Основним документом, який необхідний дітям для в'їзду до Європейського Союзу у межах безвізового режиму є біометричний паспорт. Закордонні паспорти для дітей видають там же, де і для дорослих, але у правилах їхнього оформлення є кілька важливих відмінностей.

З 1 квітня 2015 року Державна міграційна служба України припинила виготовлення проїзних документів для виїзду дітей за кордон та відмінила внесення даних дитини до паспорту одного з батьків. Наразі документом, який дає право дитині на виїзд є паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт дитини).

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон дітям від народження і до 16 років оформлюється строком на 4 роки. Після 16 років видаються паспорти з повним терміном дії – на 10 років. Міняти дійсний паспорт після досягнення дитиною 16 років не потрібно. Паспорт діє до закінчення терміну, що вказаний у документі. Проте, паспорт має лишатися чинним щонайменше 3 місяця після запланованої дати повернення до України; в іншому разі вам відмовлять у в’їзді.

Для оформлення паспорта дитині до 16 років з ним повинен прийти один з батьків або опікунів/усиновителів, після 16 років паспорт можна оформлювати самостійно.

Якщо дитина віком до 16 років виїжджає з одним із батьків (опікунів, усиновлювачів), то необхідна нотаріально завірена згода другого з батьків (опікуна, усиновлювача).

Якщо дитина віком до 16 років подорожує без батьків, наприклад, з класом або у складі спортивної команди, то необхідно:

-згода обох батьків, або опікунів/усиновлювачів, або інших законних представників дитини. У згоді вказується країна, куди їде дитина, та період її перебування у даній країні;

-вказати дані супроводжуючого, який подорожуватиме з дитиною; якщо такого супроводжуючого немає, то деякі авіакомпанії надають послугу супроводу неповнолітніх за окрему плату.

Якщо один із батьків живе за кордоном, то згоду засвідчують у консульських установах МЗС України.

Якщо один із батьків не хоче підписувати згоду, то такий спір вирішується у судовому порядку. Основна мета розгляду – довести, що виїзд за кордон відбувається в інтересах самої дитини.

Нотаріально завірена згода другого із батьків не потрібна, якщо:

-він іноземець або позбавлений громадянства; це повинно підтвердитися відповідним записом у свідоцтві про народження дитини;

-він помер, а той із батьків, з яким дитина подорожує, має при собі оригінал або нотаріально завірену копію свідоцтва про смерть;

-він позбавлений батьківських прав, а той із батьків, з ким дитина подорожує, має при собі оригінал або нотаріально засвідчену копію рішення суду;

-він зник без вісті, а той із батьків, з ким дитина подорожує, має при собі оригінал або нотаріально засвідчену копію рішення суду про визнання другого із батьків безвісти зниклим;

-він має заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.

Новації також стосуються ситуацій, коли місце проживання дитини визначено судом з одним із батьків, а інший із батьків має заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.

21 лютого 2018 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2018 року №76, якою на виконання положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» внесено зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України.

Відтеперпривиїзді дитини за кордон в супроводі одного з батьків (усиновлювачів, піклувальників або інших осіб, уповноважених за нотаріально посвідченою згодою) для відпочинку, навчання або лікування здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків.

Натомість у пункті пропуску необхідно пред'явити довідку про наявність заборгованості зі сплати аліментів, видану органом державної виконавчої службипро наявність заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців. Така довідка видається протягом 10 днів та дійсна протягом 1 місяця з дня її видачі.

Такі зміни спрямовані на захист прав дітей та вирішення ситуацій, коли той із батьків, який зобов’язаний сплачувати аліменти, не виконує свого обов’язку піклування про дитину, і разом з цим не бажає давати згоду на виїзд дитини за кордон.

За матеріалами прес-центру Кременчуцького міськвиконкому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#дитина #виїздзакордон #документ #безвізовийрежим #біометричнийпаспорт #згода #новації
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...