• Головна
  • У Полтавській області розвиватимуть медовий бізнес
17:15, 30 березня 2018 р.
Надійне джерело

У Полтавській області розвиватимуть медовий бізнес

У Полтавській області розвиватимуть медовий бізнес, фото-1

29 березня на конференції «Меди Межиріччя», що присвячена медовому бізнесу, технологіям та регулюванню ринку бджолярства в Україні, підписали меморандум щодо співпраці між представниками бізнесу, влади, громадськості, освіти і науки. Основний предмет цього документу - це створення на Полтавщині агропромислового бджільницього кластеру.

Як повідомила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева, кластери дозволяють використати конкурентні переваги. Саме мед є однією з багатьох сильних сторін Полтавської області, тому є всі передумови для розвитку галузі бджільництва як ініціатив дрібних виробників, так і більш масштабних проектів. Окрім того, пасічники зможуть вийти на цивілізовані ринки збуту.

За словами голови облдержадміністрації Валерія Головко, за допомогою обласної спілки пасічників створеться окрема програма, що покращить технічну базу та сприятиме розвитку медової галузі на Полтавщині.

У Полтавській області розвиватимуть медовий бізнес, фото-2

Як говорить директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Фролов, функцією обласної влади для створення медового кластеру є допомога в організаційних моментах. Окрім того, розширять напрямки підтримки бджолярів у межах обласної програми. Кластер має запрацювати протягом двох-трьох місяців, а пасічник може спокійно вийти з нього, якщо спочатку вирішив долучитися, а після змінив думку.

Керівник сільськогосподарського підприємства «Дружба», що є основою кластеру, поділився досвідом організації й розвитку бджолярського бізнесу, розповівши про те, що за європейською практикою кластер будується від шести місяців до п’яти років. Перший крок у його формуванні вже зробили, підписавши меморандум, а наступними кроками будуть створення Ради директорів і реєстрація кластеру «Меди Межиріччя» як юридичної особи, що складатиметься з десяти районів області. 

У червні на тематичному семінарі обговорять успіхи й невдачі впровадження цієї ініціативи.

У Полтавській області розвиватимуть медовий бізнес, фото-3

За матеріалами прес-центру Полтавської обласної державної адміністрації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#конференція #медимежиріччя #меморандум #бджільництво #кластер #розвиток #пасічники #програма
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...