• Головна
  • Яка погода на Благовіщення, така і на Великдень
11:00, 7 квітня 2018 р.
Надійне джерело

Яка погода на Благовіщення, така і на Великдень

Яка погода на Благовіщення, така і на Великдень, фото-1

Сьогодні, 7 квітня, відзначається християнське свято – Благовіщення. Основою цього свята є повідомлення архангела Гавриїла Діві Марії «благої вісті» про народження у неї божественного немовляти, Спасителя роду людського. 

В Україну це свято прийшло з утвердженням християнства. В народі одержало назву «третьої зустрічі весни», тому вважається, що цього дня весна остаточно поборола зиму. За народним уявленням, тільки після Благовіщення можна розпочинати польові роботи, адже раніше "турбувати" землю – великий гріх.

До цього свята лелеки прилітають із вирію та починають вити гнізда. За повір'ям, на Благовіщення відкривалася земля і з неї виповзали змії, вужі та інші плазуни.

Цього дня, за давнім звичаєм, випускають на волю пташок: «Щоби співали на волі, Бога прославляли та просили щастя-удачі тому, хто їх випустив». Господар випускає на волю, на сонце, також всіх тварин, навіть пса та кота вигоняє на подвір'я, щоб чули весну та самі про себе дбали.

На Благовіщення пасічники виставляють на двір вулики, а також кришать проскуру, посвячену цього дня в церкві, та висипають її у мед, щоб бджоли роїлися. Для того, щоб дощова хмара ниви не минала, сівачі змішують проскуру з землею та сіють по чотирьох кутах ниви. Проскуру також заривають у землю, щоб град посіву не побив. Благовіщенську проскуру зберігають за образами.

Українці шанують це свято та забороняють всяку працю цього дня, адже на Благовіщення і птиця гнізда не в'є.

У народі існує багато прикмет, які повязані з цим днем, ось деякі з них:

Яка погода на Благовіщення, така і на Великдень буде.

Якщо на Благовіщення вже сидять бузьки на яйцях, весна буде тепла. 

Теплою також буде весна, якщо у переддень Благовіщення ніч тепла, а якщо іде сніг та мороз, то весна буде пізньою, холоди можуть протриматися до травня.

Якщо на Благовіщення дощ іде, то добре вродить жито.

Якщо в цей день (або вечір) гроза – рік буде врожайним на горіхи, якщо дощить – восени слід збирати врожай грибів, а якщо сніг — літо не буде врожайним.

Якщо на небі літають ластівки — скоро буде теплішати та взагалі весна буде теплою.

За матеріалами "Вікіпедії".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#свято #християни #благовіщення #повідомлення #архангел #дівамарія #прикмети
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...