• Головна
  • Відтепер українці досягають мінімального статевого повноліття в 16 років
18:00, 17 квітня 2018 р.
Надійне джерело

Відтепер українці досягають мінімального статевого повноліття в 16 років

Відтепер українці досягають мінімального статевого повноліття в 16 років, фото-1

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо захисту дітей від сексуальних зловживань та сексуальної експлуатації».

Закон передбачає зміни до статті 155 Кримінального кодексу України, якими криміналізуються добровільні статеві зносини з особою, котра не досягла 16-річного віку, вчинені повнолітньою людиною. Отож, відтепер встановлено мінімальний вік статевого повноліття та не виникає необхідності в обов’язковому проведенні судово-медичної експертизи для встановлення статевої зрілості потерпілої особи, а це полегшує процес кваліфікації та доказування цього злочину.

До того ж, використання запропонованого у Законі вікового критерію та відмова від вживання терміна «статева зрілість» знизить вірогідність об’єктивного ставлення у провину, адже суб’єктивна сторона цього складу злочину вимагає від винного усвідомлення того, що потерпіла особа не досягла статевої зрілості. Фізіологічний (статевий) розвиток є індивідуальним, тому встановлення факту недосягнення потерпілою особою статевою зрілості нерідко вимагає спеціальних знань, а інколи є неможливим без проведення відповідної експертизи.

Отож, прийняття відповідних змін та доповнень підвищить стан захисту та дотримання прав дитини в Україні, наблизить українське законодавство до міжнародних стандартів забезпечення захисту дитини від сексуальної експлуатації, дозволить нашій країні виконати рекомендації Комітету Організації Об’єднаних Націй з прав дитини та Європейського комітету з соціальних прав Ради Європи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#президент #закон #зміни #кримінальнийкодексукраїни #захист #діти #статевеповноліття #права
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...