Сьогодні – Міжнародний день пам’яті про чорнобильську катастрофу

26 квітня відзначається Міжнародний день пам’яті про чорнобильську катастрофу.

8 грудня 2016 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй встановила цей день пам’яті, підсумовуючи проведення упродовж 2006-2016 років Десятиліття реабілітації і стійкого розвитку постраждалих регіонів.

Тридцять два роки тому, в ніч на 26 квітня 1986 року, сталася катастрофа, що вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від їїнаслідків, так і за економічним збитком.

На четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції вибухнув реактор. Два теплових вибухи повністю зруйнували реактор, а це призвело до викидів у довкілля великої кількості радіоактивних речовин.

Наслідками цієї аварії стало осідання майже шістдесяти відсотків радіоактивних речовин на території Білорусі. Окрім того, радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. До того ж, близько двохсот тисяч людей довелося евакуювати з зон забруднення, а радіоактивного ураження зазнали майже шістсот тисяч людей, більшість з них – ліквідатори катастрофи. Навколо Чорнобильскої атомної електростанції створили тридцяти кілометрову зону відчуження.

Керівництво УРСРі СРСР намагалися спершу приховати масштаби трагедії. Коли на атомній електростанції Форсмарк, розташованій у Швеції, знайшли радіоактивні частинки, що принесло за східної частини СРСР, то тільки після повідомлень про це, оцінивши масштаби зараження, почалася евакуація майже сто тридцяти тисяч жителів Київської області з забруднених районів.

Що стосується причини вибуху реактора, то повністю єдиної думки щодо цього досі немає, адже підхід до інтерпретації фактів та обставин аварії змінювався з часом.

Кременчуцька міська рада, виконавчий комітет Кременчуцької міської ради звертаються до кременчужан з нагоди тридцять другої річниці катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції з такими словами:

«Шановні жителі Кременчука!

26 квітня Україна вшановуватиме ратний подвиг бійців-ліквідаторів, які 32роки тому вступили в нерівний бій із невидимим радіаційним ворогом. Упам’яті людей світу 26 квітня 1986 року назавжди закарбувалося як день Чорнобильської катастрофи. Катастрофічні відголоски аварії на Чорнобильській АЕС, її великомасштабні наслідки на собі відчуватиме ще не одне покоління людей. Людство має робити все можливе аби подібні трагедії більше ніколи не повторювалися, а мир і спокій стали непорушними постулатами в існуванні світової спільноти.Ми маємо бути свідомі того, що сучасні технології є не тільки прогресивними, а йнадто небезпечними.

Тож вічна слава полеглим і щира шана живим героям-чорнобильцям!»

Сьогодні о 16 годині біля пам’ятного знаку «Дзвони Чорнобиля», що знаходиться у парку «Придніпровський», відбудеться меморіальний захід, присвячений пам’яті загиблих в аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов