
17:38, 8 травня 2018 р.
Надійне джерело
П'ять відповідей на запитання щодо укладання декларацій із лікарями

декларації
Міністерство охорони здоров'я України відповіло на деякі запитання щодо укладання декларацій з лікарями.
1. У лікарів та уповноважених осіб, які підписують декларації про вибір лікаря у медичних закладах, нема права вносити у систему персональні дані без відома та підпису пацієнта. Якщо це зроблено, то вважається шахрайством задля заволодіння державними коштами, тому за такі дії можна понести кримінальну відповідальність.
Якщо лікар вніс дані людини без її відома та підпису, то вона може подати заяву про припинення декларації у довільній формі чи підписати декларацію з іншим лікарем (попередня декларація анулюється автоматично). Окрім того, пацієнт може звернуться зі скаргою у той заклад, де підписана така декларація.
Лікарю варто повідомити про це службу підтримки медичної інформаційної системи, до якої він підключений, та керівника медичного закладу, де була внесена декларація без відома пацієнта. Лікар на прохання пацієнта може підписати з ним нову декларацію. Стара анулюється автоматично.
2. Для того, щоб лікарі як громадяни отримували медичну допомогу в повному обсязі, Міністерство охорони здоров'я рекомендує їм підписувати декларації з іншими фахівцями. Лікар не зможе повноцінно обстежити сам себе. Наприклад, оглянути вухо (видалити стороннє тіло) чи очне дно, надати повноцінно невідкладну допомогу чи вести власну вагітність, коли знаходиться в декретній відпустці.
Окрім того, згідно з Порядком надання первинної медичної допомоги, лікар надаватиме невідкладну допомогу при гострому розладі фізичного чи психічного здоров’я, якщо не потрібно екстреної, спеціалізованої чи високоспеціалізованої медичної допомоги.
3. Для того, щоб підписати декларації дітям, які живуть у державних закладах, адміністрації такої установи повинна звернутися до лікаря. Це право затверджено у статті 245 Сімейного кодексу.
4. Аби укласти декларацію пацієнтам 14-18 років, необхідно мати паспорт, де вказано ІПН. До того ж, потрібно вказати дані одного з батьків ( "Довірена особа", поля 1.12.1 - 1.12.2), а дані законого представника (поля 4.1 - 4.8) вносити не потрібно.
Відповідно до пункту 6 розділу 3 Порядку вибору лікаря, що надає медичну допомогу, в Декларації обов'язково заповнюються всі поля, крім полів про законного представника. Ці пункти заповнюються у тому випадку, коли особа недієздатна або дієздатна, проте не досягла 14-річного віку.
5. До лікарів все частіше звертаються з запитанням, яке стосується повідомлення про зміну пароля.
Для того, щоб доступ до особистого кабінету пацієнта був безпечний, пароль в електронній системі охорони здоров'я діє три місяці (дев'яносто днів).
Отож, людина, коли прийде час змінити пароль, побачить червонне повідомлення під рядком паролю: "Ваш пароль застарів. Необхідно замінити пароль". Не треба хвилюватися, що шось сталося не так із паролем, просто необхідно змінити його. Зробити це дуже просто - потрібно сміливо натиснути на посилання "Змінити пароль", розташоване під кнопкою "Далі", та ввести новий пароль. Після цього пацієнт може продовжувати реєструвати декларації.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:00
14 квітня
Оголошення
10:00, 4 квітня
11:48, 12 квітня
11:48, 12 квітня
live comments feed...