• Головна
  • У Кременчуці полегшать життя людям з інвалідністю
15:41, 7 червня 2018 р.
Надійне джерело

У Кременчуці полегшать життя людям з інвалідністю

люди з інвалідністю

люди з інвалідністю

За статистикою, за час ведення військових дій на сході країни кількість людей із обмеженими фізичними можливостями в Україні зросла майже на дванадцять відсотків. Отож, нагальною є необхідність в облаштуванні об’єктів соціальної інфраструктури засобами допоміжного руху.

На засіданні комітету забезпечення доступності людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об`єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури Кременчука особливу увагу звернули на наявність пандусів і їх відповідності вимогам Державних будівельних норм, а також зручності в користуванні ними людьми з інвалідністю.

Будівлі, що звели минулого століття, відрізняються від новобудов, а тому допоміжні засоби руху в них повинні бути інші за своєю структурою та побудовою. Під час будівництва пандусів власникам не потрібно оформляти документи на землю, а варто тільки звернутися в орган місцевого самоврядування за отримання технічних умов.

Окрім того, діюче законодавство України вимагає створити безперешкодне життєве середовище в об’єктах нового будівництва. Штраф за невиконання цих норм на головного інженера проекту накладається у вигляді від двох до трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Покарання чекає і на проектну організацію, а становить воно дев’яносто прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Управління архітектурно-будівельного контролю у межах своїх повноважень стежить за самим ходом будівництва.

На засіданні обговорили також виділення місць на парковках для транспортних засобів людей із інвалідністю. Відповідно до вимог закону ці місця повинні складати десять відсотків від загальної кількості парковочних місць на автомобільних стоянках тощо.

Заступник міського голови Дмитро Кравченко доручив керівникам структурних підрозділів виконкому міської ради обстежити підпорядковані їм заклади на предмет створення в них безперешкодного середовища для людей з інвалідністю та підготувати пропозиції, які стосуються покращення стану доступності в установах соціальної сфери Кременчука. Якщо буде необхідно, то залучити до цієї роботи представників громадських організацій громадських активістів із числа такого населення.

За матеріалами прес-центру Кременчуцького міськвиконкому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#засідання #людизінвалідністю #інфраструктура #пандуси #законодавство #штраф #будівництво #парковочнімісця #безперешкоднесередовище
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...