• Головна
  • Запорiзький досвiд боротьби з амброзiєю зацікавив всю Україну
Новини компаній
15:00, 14 червня 2018 р.

Запорiзький досвiд боротьби з амброзiєю зацікавив всю Україну

Новини компаній
Запорiзький досвiд боротьби з амброзiєю зацікавив всю Україну

Винахідники унікального запорізького препарату взяли активну участь у розробці обласної та державної програм щодо боротьби з карантинними рослинами. Їх досвід зацікавив й Кременчуг.

Про це на недавньому екологiчному форумі «ЕсоForum-2018» у запорізькому «Козак-Палац» розповів Президент німецько-української інженерної палати Олег Кузьменко.

«Приємно, що нашим «Алергостопом» зацікавилися по всій країні, та Запорiжжя попереду у цьому питанні. В останні роки нам активно допомогала влада мiста, зараз ми вiдчули допомогу керівників Запорiзькоï області. Тож, загальна планомірна праця вже у 2016-му році дала зменьшення кількості звернень запоріжців з алергіями на поліноз на 21% »,- пiдкреслив Олег Кузьменко.

Він додав: «І сьогодні завершується процес підготовки обласної та державної програм щодо боротьбі з карантинними рослинами на 2018 рік - разом з Запорiзькою облдержадміністрацією ми включилися в роботу. Будемо шукати шляхи вирішення складної алергозагрозливої ситуації. Всі розуміють, що амброзію потрібно знищувати масово, поки вона не зацвiла».

Керівник німецько-української інженерної палати та представник компанії-розробника недаремно називає «Алерго Стоп Амброзію» «нашим» препаратом – засіб винайшли та вдосконалили саме у Запоріжжі. І за три роки він довів свою однозначну ефективність.

Так 2017-го – у Запоріжжі було зафіксовано рекордно малу концентрацію алергенного пилку амброзії у повітрі. Про це свідчать дослiдження вченого, зав.кафедрою медбіології, паразитології та генетики Запорізького медичного університету Олександра Приходько, який щорічно вимірює кількість пилку в атмосфері.

298 зерен / м3 – такі показники було зафіксовано 30 серпня 2017 року – що є найменшою концентрацією пилку за 11 років вивчення ситуації дослідником.

«Це красномовний результат активного використання у Запоріжжі унікального препарату «Алерго Стоп амброзія», - підкреслюють винахідники засобу.

Зазначають: «протягом усього літа 2017-го міські комунальні служби здійснювали обробку заростів амброзії препаратом «Алерго Стоп амброзія» - і ось вагомий результат для запоріжців, що страждають на задушливий кашель та сльозотечу».

«Першим оцінило засіб саме рідне місто, але вже Миргород, Полтава, Харков, Херсон, Одесса, Черкаси, Кременчуг та інші міста – спробували нашу розробку та включили «Алерго Стоп амброзія» до регіональних програм щодо боротьби з карантинними рослинами. Тому маємо право вважати Запоріжжя – лідером сучасної боротьби з алергеном – та можемо сміливо пропонувати свою програму всім іншім регіонам, у тому числі, наприклад, Кременчугу. Та – більш того - у якості державної», - пiдвiв пiдсумок Олег Кузьменко.

Як відзначають розробники, «Алерго Стоп Амброзія» - є засобом ґрунтопокращуючим, призначеним для оптимізації ґрунтів при вирощуванні всіх видів рослин на відкритому ґрунті, у теплицях і в приміщеннях.

Речовина відноситься до органомінеральних засобів для використання в сільському господарстві, садівництві та лісництві, до препаратів з мікроелементами для рослин, без використання лікарських засобів, гербіцидів і пестицидів, що дозволяє раціонально і біологічно точно позбутися як обмежених, так і значних площ амброзії. При цьому засіб паралельно забезпечує родючість ґрунту.

Тож, переваги винаходу: екологічність, простота і ефективність застосування, можливість використання на великих площах, довготривалий результат.

Крім того, Запорізьким Державним медичним університетом проведено дослідження оцінки безпеки застосування даного засобу.

Безпеку констатують й інші міста. Так, на офiцiйнiй сторiнці Держпродспоживстандарту Полтавської областi опубліковано заключення:

Закінчилось випробування грунтопокращувального засобу «Агростоп» ТМ «Алергостопамброзія» виробництва ТОВ «Грінтехнолоджи» м. Запоріжжя, що призначений для боротьби з небезпечним карантинним бур’яном амброзією полинолистою. Засiб дозволяє боротьбу з амброзією полинолистою в населених пунктах та не є шкідливий для людей, тварин та корисних комах, зокрема, бджіл.

За результатами випробування після 20 хвилин після обробки спостерігалось в’янення листків та різке пригнічення в рості, як це видно на фото нижче.

Запорiзький досвiд боротьби з амброзiєю зацікавив всю Україну, фото-1

На четвертий день випробування - спостерігалось повне в’янення амброзії полинолистої та її висихання.

Запорiзький досвiд боротьби з амброзiєю зацікавив всю Україну, фото-2

Через 14-днів всі рослини амброзії полинолистої повністю висохли та почорніли, при розкопках кореня було видно, що він також повністю знищений.

Запорiзький досвiд боротьби з амброзiєю зацікавив всю Україну, фото-3

За результатами випробування можемо зробити висновок, що засіб грунтопокращувальний «Агростоп» ТМ «Алергостопамброзія» на двох випробувальних ділянках дав 100% результат зі знищення небезпечного карантинного бур’яну амброзії полинолистої та рекомендувати його до використання.

Зазначимо також, що запорізька компанія «Грінтехнолоджи» розробляла та досліджувала унікальний препарат більше 5 років, використовуючи передовий досвід не тільки всієї України, а й Ізраїлю та Німеччини, нині завершується процес патентування препарату – за стандартами Європейського Союзу.

Сама ж історія пошуку дієвого та безпечного препарату почалася з особистої потреби – дитина власників запорізької компанії «Грінтехнолоджи» страждає на тяжку форму алергії. Тож, щорічно батьки шукали спосіб боротьби з карантинною рослиною, що не дає їх сину дихати, - доки не було знайдено оптимальну формулу «Алерго стоп Амброзії».

Нині розробники відзначають: однією з перших цього року боротися з амброзією почала Полтавська область, підтвердивши репутацію екологічного регіону.

Проте власники препарату попереджають: ручатися можуть лише за оригінальний засіб «Алерго Стоп Амброзія» (зверніть увагу на правильну назву). Підкреслюють: препарат з назвою «Стопамброзія» (дуже схоже на оригінальну назву, чи не так?) - це підробка. І чи не містить даний препарат елементів, що можуть знешкодити усе живе (наприклад, небезпечну концентрацію солі та тяжких металів), – винахідники підтвердженого препарату не можуть.

А детальніше про те, як проходить обробка карантинної рослини у Полтаві, - у сюжеті:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...