11:19, 24 червня 2018 р.
Яку рибу можна ловити на Полтавщині. Пояснення від полтавського Рибопатруля
Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області розповідає про обмеження на розміри та обсяги риби, яку можна виловити рибалці та інформують про штрафи та відшкодування збитків, заподіяних державі.
Полтавський рибоохоронний патруль нещодавно розповідав, на яких водоймах області можна рибалити та в який спосіб. Про те, яку рибу можна ловити, ми запитали очільницю Полтавського рибоохоронного патруля Оксану Кулинич:
— Нажаль, не всі рибалки знають, що є обмеження на кількість риби, що можна вловити за один раз. За правилами добова норма вилову риби на одну особу за одну добу перебування на водоймі – 3 кг, а раків не більше – 30 шт. Якщо вага рибини більша за 5 кг, то у вас її, звичайно ж, ніхто не забере, — роз’яснює керівник обласного рибпатруля. — На водоймах закріплених за громадськими об’єднаннями добові норми вилову риби – 5 кг., раків – 50.
Згідно Правил любительського та спортивного лову є обмеження на розмір водних біоресурсів, які можна ловити. Заборонено ловити рибу, меншу за розміри: білий амур – 40 см, короп – 25 см, лящ – 32 см, плітка – 18 см, сом – 70 см, судак – 42 см, товстолоб – 40 см, щука – 35 см, лин – 20 см. Раки повинні бути більшими за 10 см.
Як же правильно вимірювати розмір риби та раків?
Довжина у риб вимірюється по боці тіла від кінчика рила при закритому роті до початку середніх променів хвостового плавника.
рибалка
У рака – по спині тіла від середини ока до кінця центральної пластини хвостового плавника.
рибалка
— Якщо на гачок рибалки попалася заборонена для вилову риба, потрібно обережно зняти її з гачка та одразу ж відпустити її у водойму для того, щоб зберегти їй життя— розповдає головний спеціаліст відділу іхтіології та регулювання рибальства Полтавського рибоохоронного патруля — заслужений іхтіолог Юрій Ярцев.
На порушників правил рибальства чекає покарання. За кожен екземпляр незаконно виловленої риби чи раків прийдеться заплатити. Сума відшкодування залежить від виду риби. Наприклад, за незаконно виловленого одного екземпляра білого амура прийдеться сплатити 255 грн, коропа – 306 грн, ляща – 170 грн, сома – 425 грн, судака – 510 грн, товстолоба – 255 грн, щуки – 340 грн, лина – 119 грн, рака – 25,50 грн.
За один екземпляр незаконно добутих, знищених або пошкоджених водних біоресурсів з числа видів, занесених до Червоної книги України доведеться сплатити більше: за карася золотого — 330 грн, стерляді — 48 000 грн, осетра російського – 48 000 грн.
— Окрім відшкодування збитків, завданих державі, порушник повинен сплатити штраф. Розмір штрафу залежить від того, це звичайне порушення чи грубе, — наголошує Оксана Кулинич.
Звичайне порушення правил рибальства тягне за собою попередження або накладення штрафу. Розмір штрафу регламентується статтею 85 частиною 3 Кодексу України про адміністративні правопорушення:
- на громадян від двох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів (34 – 117грн.)
- на посадових осіб - від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів (117 – 510грн.)
Грубе вважається порушення, скоєне із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел, вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену правилами любительського і спортивного рибальства добову норму. Штрафи за таке порушення вказані в частині 4 статті 85 КУпАП:
- на громадян – від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів (340 – 680 грн.) з конфіскацією знарядь, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних живих ресурсів;
- на посадових осіб – від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів (510 – 850 грн.) з конфіскацією знарядь, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних живих ресурсів.
Полтавський рибоохоронний патруль закликає громадян дотримуватись встановлених правил рибальства. Якщо ви помітили порушення — прохання терміново повідомляти на всеукраїнську безкоштовну «гарячу» лінію: 0-800-50-52-50 або на «гарячу» лінію рибоохоронного патруля Полтавщини: 050-747-25-79 та 096-907-50-08.
Полтавський рибоохоронний патруль
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
Вчора
Оголошення
17:05, 25 вересня
1
08:12, 24 вересня
4
17:05, 25 вересня
10:03, 1 жовтня
9
live comments feed...