• Головна
  • Сьогодні День Конституції України!
Державне свято!
09:33, 28 червня 2018 р.

Сьогодні День Конституції України!

Державне свято!
Сьогодні День Конституції України!

Сьогодні Україна відзначає одну з найважливіших дат у своїй історії – День Конституції. Це державне свято відзначається щорічно 28 червня та є єдиним державним святом, закріпленим у самій Конституції.

Головний документ України був прийнятий у цей день 22 роки назад депутатами Верховної Ради. Це сталося на п’ятий рік незалежності України. Народні депутати працювали безперервно 23 години та цілу ніч, щоб прийняти документ. За нову Конституцію молодої держави проголосували тоді 315 народних обранців.

Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Чинна Конституція України пройшла складний шлях становлення і розвитку. Вона стала першою загальновизнаною у всьому світі вітчизняною конституцією незалежної Української держави, що визначила основи суспільного і державного ладу, права і свободи людини і громадянина, порядок організації та функціонування органів державної влади, органів місцевого самоврядування. На відміну від Конституції Пилипа Орлика 1710 року, Конституції УНР 1918 року та низки українських радянських конституцій, чинна Конституція України ефективно діє впродовж 22 років самостійного і незалежного існування нашої держави.

Історію розробки, прийняття, реалізації Конституції та внесення до неї змін умовно можна поділити на три основних періоди:

- перший період (1991-1996 роки) ознаменувався здобуттям незалежності України, процесом підготовки проекту Конституції і прийняттям Конституції України 1996 pоку;

- другий період (1996-2004 роки) став періодом реалізації Конституції України 1996 року;

- третій період (2004/2005 роки – донині) позначився процесом внесення змін та доповнень до Конституції України (конституційною реформою), масштабною конституційною кризою 2007-2009 років і пошуком легітимних шляхів системного оновлення Основного Закону.

Мер Кременчука Віталій Малецькийпривітав містян з Днем Конституції України такими словами:

«Шановні  кременчужани! Щиро вітаю вас із Днем Конституції України! День 28 червня 1996 року, коли був прийнятий Основний Закон України, став для нашої держави визначною датою. Конституція нашої держави - це фундамент  розвитку українського суспільства. Приймаючи Конституцію України, наш народ задекларував у ній шлях незалежного та демократичного розвитку своєї країни,  дотримання прав і свобод громадян, забезпечення сталого соціально-економічного національного потенціалу, подальше зміцнення законності та  правопорядку в державі. Нехай це державне свято додає всім українцям сил та впевненості для досягнення поставлених цілей на благо української  держави. Бажаю кременчуцькій громаді міцного здоров’я, миру, щастя, добра, благополуччя, натхнення та плідної праці».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#деньконституції #державнесвято #головнийдокумент
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...