14:53, 2 липня 2018 р.
Надійне джерело
Перелік безоплатних послуг, які може отримати пацієнт у свого лікаря (інфографіка)
У липні розпочався важливий етап зміни системи охорони здоров’я, адже з цього часу перші медичні заклади, які підписали договір з Національною службою здоров’я, почнуть отримувати фінансування за принципом «гроші йдуть за пацієнтом».
Отож, у липні починає діяти новий список послуг первинної медичної допомоги, що є обов’язковим для виконання всіма закладами первинної меддопомоги.
Сімейні лікарі, терапевти та педіатри, котрі спостерігатимуть за станом здоров’я людини, ставитимуть діагнози та лікуватимуть найбільш поширені хвороби, травми, отруєння. Лікар направить до фахівця вторинної чи третинної допомоги (лора, ендокринолога, хірурга тощо), якщо буде необхідно, або консультуватиметься з ним про ваше лікування.
Лікар виписуватиме рецепти на ліки, в тому числі за програмою «Доступні ліки».
У пакет послуг на рівні первинної медичної допомоги входять такі аналізи і дослідження.
Щодо інших досліджень та аналізів, то вони виконуються за направленням лікаря у закладах спеціалізованої допомоги.
Пацієнт може відвідувати лікаря скільки завгодно разів.
Новим Порядком надання первинної медичної допомоги передбачено профілактичні огляди та аналізи для груп ризику семи захворювань. Лікар відіграє важливу роль у запобіганні хвороб. Адже, виявивши ризики для здоров’я, він проконсультує людину, як поступово звільнитись від пагубних звичок, де знайти додаткову допомогу та як перейти до здорового способу життя.
Сімейний лікар або терапевт за бажанням вагітної може вести неускладнену вагітність. Лікар може взяти вагітну на облік до дванадцяти тижнів. При необхідності чи коли вимагає протокол він направить вагітну до акушера-гінеколога. До того ж, лікар розповість, як діяти вагітній і дорослим, які проживають з нею, при наближенні пологів, а у потрібний час скерує до пологового будинку.
Педіатр або сімейний лікар має проводити планові обов’язкові огляди дітей, навіть коли вони здорові: десять оглядів лікаря та шість оглядів медсестри у перший рік, два огляди в два роки та один огляд у три роки.
Лікарю необхідно слідкувати за вакцинацією дитини пацієнта та самого пацієнта за календарем щеплень. Держава закуповує вакцини проти туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту.
У медичному закладі надаватиметься невідкладна допомога при гострих станах і раптовому погіршенні стану здоров’я.
Лікар первинної медичної допомоги спостерігатиме та оцінюватиме стан важкохворого пацієнта, виписуватиме рецепти для лікування больового синдрому.
Лікар видаватиме необхідну довідку, листок непрацездатності, направлення для проходження медико-соціальної експертизи тощо.
Лікар самостійно визначатиме необхідність візиту до пацієнта додому, залежно від медичних показів. Лікар може дати поради, як полегшити стан здоров'я по телефону, а пізніше, під час прийому у закладі направити на аналізи та дослідження, уточнити діагноз та призначити необхідне лікування. Лікар також може викликати екстрену допомогу до хворого, коли буде така необхідність.
За матеріалами прес-центру Міністерства охорони здоров’я України.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:55
Вчора
20:58
11 грудня
Оголошення
07:47, 10 грудня
13:49, 8 грудня
22
13:27, 1 грудня
live comments feed...