В Україні змінився Порядок вибору лікаря, що надає первинну медичну допомогу

Міністерство охорони здоров’я внесло зміни до Порядку вибору лікаря, що надає первинну медичну допомогу, які почали діяти з 3 липня. Декларації про вибір лікаря, підписані до вступу в дію змін, дійсні та не анулюються.

Невідкладну допомогу можна отримати без декларації

Якщо людина поки ще не обрала лікаря, проте перебуває у невідкладному стані, то вона має право отримати безперервну та безоплатну первинну медичну допомогу в державних і комунальних закладах охорони здоров’я.

Невідкладні стани супроводжуються такими симптомами:

-раптовим підвищенням температури тіла з кашлем, нежиттю, болем у горлі;

-головним болем, запамороченням, слабкістю;

-болем у попереку, суглобах;

-підвищенням артеріального тиску;

-больовим синдромом у онкологічних хворих;

-алкогольним, наркотичним, токсичним абстинентним синдромом;

-загостренням хронічних захворювань у пацієнтів, які перебувають під наглядом лікаря, що надає первинну медичну допомогу, з приводу гіпертонічної хвороби, виразки шлунка та дванадцятипалої кишки, хронічного запалення печінки, жовчного міхура, кишківника, хвороби нирок, суглобів тощо.

Копії документів тепер не потрібні

Виготовляти та зберігати копії документів, які надає пацієнт, лікар або реєстратор більше не зобов’язані. Людині при підписанні декларації необхідно тільки показати один з документів, які посвідчують особу, та документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Зберігати потрібно лише один примірник декларації, який підписав пацієнт, а інший примірний, як і раніше, залишається у нього.

Якщо людина через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідний контролюючий орган і має відмітку у паспорті, то цей документ не надається під час укладання декларації і цей пункт у декларації не заповнюється. Для ідентифікації особи у такому випадку використовується номер документа, що посвідчує її.

Спрощення форми декларації

Перелік інформації, яка вноситься до декларації, скоротився до одного аркуша. Це зекономить час пацієнтів та лікаря на її заповнення. Відтепер не потрібно зазначати зареєстроване місце проживання людини, оскільки вона обирає лікаря незалежно від місця прописки.

Окрім того, уточнено положення декларації про ознайомлення пацієнта з його правами як суб'єкта персональних даних. Людина своїм підписом підтверджує добровільний вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу, і достовірність наданих даних. Також пацієнт засвідчує, що йому відомі його права згідно з Законом України «Про захист персональних даних», та мету збирання, а також обробки персональних даних, які зазначено у декларації.

Термін дії декларації подовжений

Термін дії декларації про вибір лікаря, що були підписані до 23 березня цього року, подовжили до 1 січня 2020 року. До цього часу людина може подати нову декларацію про вибір лікаря, проте немає потреби спеціально для цього приходити у заклад. Підписати декларацію можна під час найближчого візиту до лікаря.

Щодо декларацій, укладених після 23 березня, то вони не мають кінцевого терміну дії та їх не потрібно переукладати.

Після зміни юрособи закладу декларації залишаються дійсними

Відтепер при поділі, виділі, приєднанні юридичних осіб-надавачів медичних послуг, а не тільки при перетворенні закладу охорони здоров’я у комунальне некомерційне підприємство, раніше подані декларації продовжують діяти та вважаються поданими юридичній особі-правонаступнику, якщо обраний пацієнтом лікар продовжує працювати у закладі.

Зміни в юридичному статусі надавача медичних послуг не впливатимуть на права людини отримувати безоплатну первинну медичну допомогу в обраного лікаря.

За матеріалами прес-центру Міністерства охорони здоров’я.

зміни порядоквиборулікаря міністерство декларації лікар пацієнт невідкладнадопомога копії документи спрощення терміндії юридичнаособа
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
263 просмотра в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Виробничий підрозділ "Кременчуцька дистанція колії" повідомляє, що 19 вересня 2019 з 09:00 год. до 13:00 год. залізничний переїзд 266 км ПК 8, ст. Крюків, вул. Пілотів, буде закритий для проїзду автотранспорту у зв'язку з виконанням робіт з ремонту переїзного настилу. Об'їзд автотранспорту буде здійснюватися через залізничні переїзди: 264 км ПК 8 (вул. Івана Приходька), 264 км ПК 1 (пров. Івана Приходька). Дорожні знаки та сигналісти будуть виставлені за...
Общество
Кому з ранку у понеділок пощастить, так це частині кременчужан, яким комунальники вимкнуть світло. І вже відомі адреси цих щасливчиків, які потраплять під планові ремонтні роботи. За повідомленням АТ "Полтаваобленерго", 16.09.2019 з 06.00 год. до 18.00 год. у зв'язку з проведенням ремонту трансформаторних підстанцій та повітряних електромереж на ТП-576 буде відключено електропостачання за наступними адресами: вул. Соломії Крушельницької, 151-189; Заводська...
Общество
Вітрильна регата у Кременчуці! Таке дійство на свято зможуть спостерігати місцеві жителі незабаром. У  рамках фестивалю «Солодкий Кременчук» вперше у місті відбудеться вітрильна регата на кубок міського голови. Відбудеться дійство 28 вересня 2019 року  об 11.00 годині. Спостерігати за дійством можна на Центральній алеї  парку «Придніпровський».
Общество
Кременчуцькі школярі скоро перепочинуть від навчання. Стало відомо, коли будуть канікули. За попередньою інформацією діти відпочиватимуть: з 23 до 30 жовтня. з 28 грудня 2019 року до 14 січня 2020 року. З 23 до 29 березня.
Общество
28 вересня  кременчужани будуть фестивалити. Тож з 10.00 до 14.00 у рамках свята «Солодкий Кременчук» біля літньої сцени парку культури та відпочинку «Придніпровський» відбудеться Фестиваль дворових ігор «Веселі кеди». Організатори заходу - управління у справах сімей та дітей, управління молоді та спорту, Молодіжний Парламент Кременчука, Кременчуцький Міський Комітет Молодіжних Організацій. Для кременчуцьких дітлахів та їх батьків працюватимуть різні локац...
Общество
Керівник Укрзалізниці Євген Кравцов занепокоїв українців. Він повідомив, що найголовніший символ залізничної подорожі - стакан у металевому підстаканнику скасують. Натомість чай видаватимуть у одноразових стаканчиках.   Замість традиційних підстаканників обговорюємо такий варіант.Що скажете? - повідомив Кравцов на сторінці у фейсбуці. Керівник у нарікання, проти пластикових стаканчиків повідомив, що вони будуть паперові або скляні - у жодному разі не пласт...
Происшествия
На Полтавщині зафіксували димовий стовп.  Вихор з диму та вогню блукав у Машівському районі. Відео про це опублікували у соцмережі ФБ в групі .       "Звичайна пожежа на полі під Полтавою Машівський район!       Селяни урожай зібрали, а хлопці з ДСНС гасять суху траву. " - підписали автори відео.
Общество
Жахливу статистику захворювань серед маленьких кременчужан наводить Держспоживслужба. У зв'язку з цим закликають батьків оговтатися та рятувати дітей. Відповідне звернення опубліковане на сайті міськвиконкому. Заступник начальника відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Юлія Потреба звернулася до кременчужан: У дітей віком від 0 до 14 років та підлітків від 15 до 18 років в зв’язку з вживання шкідливої їжі відмічаються такі захв...
Общество
Цілий 1 мільйон гривень вимагає Прокуратура повернути державі за користування земельною ділянкою. Мова про користування землею без належних документів. Товариство на території міста Кременчука оформило право власності на нерухоме майно – нежитлові будівлі, але не оформило правовстановлюючі документи на земельну ділянку під зазначеними об’єктами. Як вбачається із положень ст. 120 Земельного кодексу України, виникнення права власності на об'єкт нерухомості н...