Кременчужани спостерігатимуть за найдовшим повним місячним затемненням (пряма трансляція)

Кременчужани спостерігатимуть за найдовшим повним місячним затемненням, Харченко Иона

Сьогодні, 27 липня, кременчужани зможуть спостерігати майже всі фази повного місячного затемнення.

Коли Місяць проходить всередині земної тіні, то виникає місячне затемнення. Спочатку Земля злегка затемнює Місяць, а після тінь починає «покривати» частина супутника, фарбуючи його в темно-червоно-коричневий колір. При цьому колір може бути різних відтінків в залежності від атмосферних умов.

Цього дня відбудеться повне місячне затемнення, перше центральне затемнення Місяця з 15 червня 2011 року. Місяць пройде через центр земної тіні, а максимальна фаза затемнення настане в 20:21:44 UTC (23:21:44 за східноєвропейським літнім часом).

Затемнення відбуватиметься поблизу апогею місячної орбіти, де Місяць по небесній сфері рухається найбільш повільно, тому буде найдовшим повним місячним затемненням цього століття. Тривалість затемнення становитиме 103 хвилини. Це на п’ять хвилин менше максимальної теоретично можливої тривалості. 

Окрім того, у момент затемнення Місяць знаходитиметься поблизу з’єднання з Марсом. До того ж, на цей час припадає досить рідкісна подія, що повторюється з періодичністю п’ятнадцять-сімнадцять років, – велике протистояння Марса.  Раз на двадцять п'ять тисяч років відбувається збіг таких подій, як тривале повне місячне затемнення та велике протистояння Марса.

Затемнення можна буде повністю спостерігати в Антарктиді, Східній Африці, а також Центральній та Південній Азії. Початок затемнення побачать у Південній Америці, Західній Африці та Європі. За закінченням спостерігатимуть у Східній Азії та Австралії. Щодо України, то українці зможуть побачити майже всі фази повного місячного затемнення.

За інформацією астрономічного сайту, в Кременчуці місячне затемнення можна буде спостерігати з 21:24 27 липня до 2:28 28 липня.

Кременчужани спостерігатимуть за найдовшим повним місячним затемненням (пряма трансляція), фото-1

NASA TV транслюватиме місячне затемнення приблизно з 17:15 до 21:30.

кременчужани місячнезатемнення місяць земля найдовшемісячнезатемнення протистояннямарса трансляція
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
386 просмотров в феврале
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии