• Головна
  • Сьогодні День Відновлення Незалежності України!
09:00, 24 серпня 2018 р.

Сьогодні День Відновлення Незалежності України!

Сьогодні День Відновлення Незалежності України!

Сьогодні Україна відзначає своє найсвітліше та найрадісніше свято року – День Відновлення Незалежності України. Це державне свято, яке відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР Акта проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою створення держави Україна в її сучасному вигляді.

17 березня 1991 року проводився єдиний в історії СРСР Всесоюзний референдум про збереження СРСР. Одночасно з цим референдумом в Україні за наполяганням Народного Руху України за перебудову було проведене республіканське консультативне опитування: «чи згодні ви, що б Україна була у складі Союзу Суверенних Республік на підставі Декларації про державний суверенітет України». Позитивно на нього відповіло більше 80% опитаних.

16 липня 1990 року Верховною Радою Української PCP була прийнята Декларація про державний суверенітет України – документ про проголошення державного суверенітету України. Одночасно того ж 16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР ухвалила постанову «Про День проголошення незалежності України», в якій День незалежності був призначений на 16 липня.

Оскільки 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі, виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності України. 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про День незалежності України», в якій Днем незалежності вважався саме день 24 серпня, а Постанова 1990 року вважалась недійсною (Вікіпедія).

День Незалежності України став одним з найулюбленіших свят громадян. Не дивлячись на те, що це державне свято, українці його святкують родинами та дружніми компаніями, вітаючи один одного, та одягаючи гарне національне вбрання. По всій Україні в цей день проводяться яскраві та веселі гуляння, концерти, паради та спортивні заходи.

Нагадаємо, сьогодні в Кременчуці пройдуть святкові заходи, не пропустіть

Із святом вас, дорогі кременчужани! Радості вам та миру!

гугл

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#деньнезалежності #свято #державнесвято #святкування #відновленнянезалежності
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...