• Головна
  • Із 25 серпня забороняється ловити раків
11:40, 27 серпня 2018 р.
Надійне джерело

Із 25 серпня забороняється ловити раків

Із 25 серпня забороняється ловити раків

Із 25 серпня по 30 вересня забороняється ловити раків, адже розпочався період їх другої линьки. Отож, у цей час добувати цих тварин заборонено.

Під час линьки раки можуть бути легкою здобиччю для хижаків та браконьєрів. У цей час ці тварини скидають свій старий панцирний покрив і стають малорухливими доки новий покрив не затвердіє.

Згідно з Правилами любительського та спортивного рибальства, ловити раків забороняється у нерестовий період, під час линьки та виношування ікри, а також у темну пору доби, застосовуючи підсвічування.

За вилов раків упродовж заборони передбачається адміністративна відповідальність за частиною 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді стягнення штрафів – від тридцяти чотирьох до шістсот вісімдесяти гривень з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення та незаконно добутих живих ресурсів.

Окрім того, за це порушення може передбачатися і кримінальна відповідальність – штраф від тисячі сімсот до шести тисячі вісімсот гривень або обмеження волі до трьох років із конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

До того ж, правопорушнику нараховується відшкодування шкоди за кожного виловленого рака у розмірі двадцять п’ять з половиною гривень.

Рак широкопалий занесений до Червоної книги України та додатку ІІІ Бернської Конвенції. Чисельність цього виду незначна, а причинами цього є різні прояви антропогенного впливу (евтрифікація водойм, збіднення води на кисень, забруднення річок пестицидами, замулення тощо) і пряме знищення людиною.

За матеріалами Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ловля #рак #линька #заборона #парнцирнийпокрив #малорухливість #адміністративнавідповідальність #кримінальнавідповідальність #штраф
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...