Депутати висловилися проти гучної "реформи" мережі стоматологічних поліклінік у Кременчуці

У Кременчуці депутати обговорили резонансний проект рішення, яким пропонується закрити стоматологічні поліклініки на Молодіжному, в Центрі та на Раківці і залишити одну – на Київській. Так проект рішення пропонує стоматологам закрити комунальні поліклініки, а приміщення звільнити. Хоча автором проекту декларується Міська рада, депутати заперечують це.

На депутатській комісії з питань освіти, молоді, культури та спорту сьогодні, 1 листопада,обговорювалися усі «за» та «проти» стосовно запропонованої «реформи».

Так по суті доповів головний медик Кременчука Максим Середа. На його думку, програма покращить стан справ у місті. Він розповів:

- По стоматології міста є прогнозоване навантаження - 320000 відвідувань на рік, яке лишається незмінним з 1990 року, коли населення міста сягало 240000 осіб. Стоматологія забезпечена кадрами згідно прогнозованих відвідин, але не навантажена до цих обсягів. Тобто наразі 90000 недоотримуваних відвідувань. Поліклініки пустують. Завантаженість з 8 до 14 години, у інший час лікарі простоюють.

За умови прийняття проекту рішення депутатами, відбудуться зміни. Так наразі у рік 221000 відвідувань відбувається по факту. З цієї кількості пацієнтів 165000 відвідин візьме на себе центр на базі існуючої поліклініки на Київській. А на Молодіжному, в Центрі та Раківці залишаться скорочені стоматологічні пункти для надання послуг малобільним верствам населення та пільговикам, або ургентним пацієнтам.

За словами головного медика Кременчука, Максима Середи, економія відбудеться за рахунок скорочення витрат на утримання приміщень та фонду заробітної плати. Але при цьому за рахунок оптимізації буде збільшення фінансування закупівлі медичних препаратів для пільгових верств населення. Середа пояснив, що при цьому надання негайної допомоги буде надаватися цілодобово та безкоштовно усім кременчужанам і надалі.

17500000 гривень було виділено на 2018 рік на стоматологію для забезпечення пільговиків безкоштовним обслуговуванням. За словами головного медика програма дасть можливість зекономити гроші, які потім підуть на пільговиків.

При цьому всього з стоматполіклінік міста будуть звільнені 72 особи пенсійного віку (з них – 37 лікарів) та 67 не пенсійного. Всього 139 осіб.

Середа пообіцяв, що програма дасть покращення для потребуючих протезування. Наразі у кременчуці 5900 осіб стоять у черзі на пільгове протезування. Але обслуговуються лише 500-600 на рік. Тож реорганізація, на його думку, дасть можливість протезувати 1200 осіб на рік.

Також він повідомив, що програма дасть можливість ввести коефіцієнт надбавки до зарплати – 1,3. Що доведе зарплату медиків до рівня 7000 гривень на місяць.

У свою чергу депутат, голова постійної депутатської комісії облради Олександр Олексюк був схвильований питанням, чи буде зручно пацієнтам їхати до стоматологічного центру з усього міста. Він закликав зняти проект рішення.

Головний лікар стомат клініки повідомив, що стоматологічне відділення у Крюкові, що на Лейтенанта Дніпрова повінстю не завантажене, приміщення знаходиться у аварійному стані.

Представники інших стоматологічних поліклінік переважно підтримували проект рішення. Але депутати припустили, що це через їх побоювання залишитися без роботи у разі висловлення незадоволення діями вищого керівництва.

Головуючий депутатською комісією Денис Терещенко у свою чергу заявив:

Лікарі ведуть особисті прийоми у кабінетах. Тобто вони за свої кошти, зароблені на нашому «добрі», поробили ремонти, поставили кондиціонери… І в той час, коли вони повинні здійснювати свої функції, вони ведуть власний прийом.

Депутат Олександр Роженко наголосив:

Лікарі отримують по 3800 гривень. Ніхто з них за таку зарплатню працювати не буде. Тож усі ведуть приватні прийоми. Навіть якщо їм зараз поставити офіційну заробітну плату по 10 тисяч гривень, і заборонити бізнес, вони звільняться. Адже їх заробітна плата набагато більша.

Присутні активісти у свою чергу просили депутатів дбати про людей, а не про приміщення.

Представник організації профспілки медичних працівників Ходін Олександр підкреслив, що «існує 49 стаття, яка забороняє наразі скорочення працівників медичної галузі».

Можлива лише реорганізація. Отже мало б бути першочергове створення правонаступника закладів для переведення працівників, а вже потім реформування.

Він зауважив, що пенсіонери мають ті ж самі права, що й інші працівники. Отже їх скорочення по віковим обмеженням бути не може, а тому для проведення реорганізації потрібно зняти питання на доопрацювання.

Депутат Оксана Піддубна висловила занепокоєння тим, що, наприклад, на молодіжному замість 22 буде 7 медпрацівників у стоматологічному пункті, що розташується у поліклініці № 4. Середа відповів, що рентгени залишать у пунктах і їх перенесуть. Натомість депутати зауважили, що це не прописано у програмі.

За розрахунками Піддубної, программа призведе до погіршення. Вона також повідомила, що лікарям вищої категорії пропонують іти з посади і перейти до дитячої стоматологічної поліклініки.

Також активісти, керівники громадських організацій підкреслили, що населення Кременчука проти такої «реформи».

Засідання підсумував голова комісії депутат Денис Терещенко:

- Обов’язково потрібно реформувати стоматологічні мережі Кременчука. Але, не потрібно піднімати питання, чи приносить комунальна стоматологія прибутки. Ми маємо 3 мільярдний бюджет і можемо дозволити собі забезпечити зручне і якісне обслуговування.

Більш того, ми маємо забезпечити цілодобове обслуговування населення і створити ургентні кабінети і в дитячій стомат поліклініці.

Він підкреслив, що даний проект рішення позначений, як ініціатива Міської ради, але насправді це не правда. Адже жоден з депутатів не ініціював програму. Отже голова комісії у свою чергу пообіцяв, що депутати будуть вимагати зняття програми на доопрацювання.

Тож проголосували депутати за зняття програми на доопрацювання.

стоматологічніполіклініки закриття Кременчук проектрішення депутатськакомісія
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
129 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Власть
Министерству внутренних дел и Министерству экономического развития, а также некоторым заинтересованным органам было поручено изучить лучший мировой опыт для упрощения получения водительских прав в Украине. Сегодня, чтобы получить удостоверение водителя, нужно подготовить пакет документов, пройти несколько этапов процедур перед экзаменом, а также обязательные курсы водителей (в среднем – 140 часов обучения). Теперь же Кабмин задумался над тем, как упростить...
Культура
Сегодня Кременчуг понёс великую утрату – на 89 году жизни этот мир покинул старейшина кременчугской живописи художник Владимир Дружко. Об этом сообщила директор Кременчугской художественной галереи художница Оксана Бойко. «Кременчуг! Час назад ушел из жизни талантливый художник-акварелист Владимир Дружко. Он любил жизнь и людей, творчество держало его душевные силы, много рисовал по истории и современности нашего города. Заслуженно любимый учениками. Влади...
Спорт
Сегодня в Кременчуге на ледовой арене «Айсберг» состоится матч между ХК «Кременчук» и действующим чемпионом УХЛ ХК «Донбасс». Начало матча – в 17:00, однако интересная программа для болельщиков начнётся уже в 16:30. Любителей хоккея ожидают интерактивы в перерывах, музыка от DJ Maxi, прекрасные девушки из группы поддержки, ведущая радио NRJ Kremenchuk 106 FM Анна Астровская, а также уникальное шоу «Птица в клетке». Эти команды сыграли уже по 29 игр, в кото...
Общество
Сьогодні у Кременчуці на деякий час обмежено рух автомобільного транспорту. Це обмеження триватиме з 9 до 15 години на території річкового вокзалу в районі кінцевої зупинки громадського транспорту по вулиці Першотравневій, адже тут проходять чин освячення води та хрещенські купання. За матеріалами прес-центру Кременчуцького міськвиконкому. Нагадаємо, як кременчужани відзначатимуть Водохреща.
Происшествия
Вечером 18 января по улице Занасыпьский Шлях, в районе дома №7 произошло ДТП – автомобиль Фольксваген Поло слетел с трассы в кювет и перевернулся. Как сообщил патрульной полиции 23-летний водитель, его заслепил дальний свет встречного автомобиля, из-за чего он потерял контроль над машиной. Сам водитель к счастью не пострадал и даже отказался от медицинской помощи. Разбитый автомобиль погрузили на эвакуатор, а на водителя патрульные составили протокол по ст...
Общество
В этом году на Крещение чин Великого освящения воды в Кременчуге традиционно пройдет на реках Днепр и Сухой Кагамлык. Учитывая опыт прошлых лет, количество мест для крещенских купаний решено увеличить. Погрузиться в священную воду можно будет в пяти местах: - около Речвокзала (Днепр), - около Свято-Преображенского собора (Сухой Кагамлык), - в районе лодочной станции «Демуровка» (Днепр), - вблизи кафе «Ивушка» (на Молодежном), - недалеко от спасательно-водо...
Власть
В Кременчуге двое детей-сирот получили сертификаты на квартиры. Эти квартиры приобрели в рамках государственной жилищной программы. Сейчас в нашем городе участниками этой программы стали одиннадцать человек с таким льготным статусом в возрасте до 23 лет. Из них девятерых кременчужан несколько ранее обеспечили собственным жильем. Вопрос о получении собственного жилья на льготных условиях по двум гражданам было под угрозой. Ведь в последние дни прошлого года...
Общество
Общественная организация «Ай лав Кременчуг» и сайт 05366.com.ua запускают челлендж, посвящённый Дню влюблённых. Желающие принять участие в этом действе должны опубликовать на своей страничке в соцсетях Facebook или Instagram фотографию (свою или со своими любимыми), где вы руками изображаете сердечко вот так:   Фотографию следует опубликовать с хештегами: #challengeайлав #айлавкременчук #айлавкременчуг В публикации вместе с фото не забудьте рассказать всем...
Общество
Цього вівторка «Укрзалізниця» ввела нові єдині ціни на деякі послуги, що надаються пасажирам у поїздах, серед яких: оплата за каву, чай і питну воду, а також користування комплектом постільної білизни. Відтепер у поїзді єдина ціна на каву, чай або пляшку води об’ємом 0,5 літрів становить 10 гривень. До подорожчання ціна користування комплектом білизни становила 30 гривень. Тепер же комплект постільної білизни у вагонах СВ та в міжнародних поїздах коштує 6...