МОН зменшило бюрократичне навантаження на вчителів

МОН зменшило бюрократичне навантаження на вчителів, Эвелина Яблонська

Віднині кожен окремий заклад освіти розроблятиме власну інструкцію з діловодства.

Міністерство освіти та науки відтепер дозволило кожному освітньому закладу створювати свій регламент на підставі рекомендацій МОН, але з урахуванням власних бажань. В ласний регламент документообігу зменшить «паперове навантаження» та убезпечить від надмірних вимог органів управління освітою.

МОН відмінило п ерелік обов’язкової ділової документації, за новими правилами його визначатиме педагогічна рада кожного закладу. У рекомендаціях МОН щодо списку документації, теперна 22% менше документів, ніж у попередньому обов’язковому.

Нова Інструкція набула чинності 5 жовтня 2018 року, до Дня працівника освіти.

Так н еобов’язковими стають плани роботи класних керівників, вихователів, бібліотекарів, методичних об'єднань, гуртків, спортивних секцій, поурочні плани, що складались на основі календарно-тематичних. Відтепер ці документи можуть створюватись лише за рішенням педагогічної ради закладу освіти та мати довільну форму й структуру, що полегшить щоденну роботу вчителя.

Календарно-тематичні плани також будуть у довільній формі. Головною вимогою до такого роду документів залишається відповідність навчальній програмі. В усьому іншому - передбачається автономія та академічна свобода кожного вчителя.

П оложеннящодо створення документів за допомогою табуляторів, фіксації створених документів на магнітних носіях і т. ін.вилучено.

Накази з адміністративно-господарських питань та накази з кадрових питань особового складу тимчасового зберігання відтеперзберігатимуться лише 5 років. Така норма допоможе оптимізувати процес утилізації документації недовгострокового зберігання, адже окремі документи повинні архівуватись постійно або на 75 років.

бюрократія МОН
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
103 просмотра в марте
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии