Трудовий і страховий стаж - що враховується при виході на пенсію? Стаж при навчанні, армії, декреті

Трудовий і страховий стаж - що враховується при виході на пенсію? Стаж при навчанні, армії, декреті, Эвелина Яблонська

Зараз в Україні на пенсію можна виходити відповідно до накопиченого стажу, а не строго по віку, як раніше. І він складається не тільки з трудової діяльності.

Варто пояснити наступне:

Трудовий стаж , або загальний, підтверджується записами у трудовій книжці.

Страховий, або пенсійний, стаж – це поняття введене у 2004 році і включає в себе, той час, протягом якого людина оплачувала щомісячні страхові внески. Весь трудовий стаж, отриманий до січня того року, прирівнюється до страхового.

З 2018 року стали діяти нові норми пенсійного законодавства. Тепер термін виходу на пенсію залежить безпосередньо від накопиченого за період трудової діяльності страхового стажу. Отже тепер значення має не час роботи, а період, протягом якого платилися страхові внески.

Про навчання.

Студенти перестали платити внески до пенсійного фонду з 1 січня 2004 року. Тому ті, хто здобував вищу освіту вже після цієї дати, не зможуть зарахувати роки навчання до страхового стажу. Проте тим, хто навчався у вищих і професійно-технічних навчальних закладах раніше, пощастило більше.

У пенсійний стаж будуть додані роки навчання в вищих та середніх спеціальних навчальних закладах, училищах і на курсах з підготовки кадрів, підвищення кваліфікації та перекваліфікації, в аспірантурі, докторантурі і клінічній ординатурі тим, хто навчався до 2004 року – відповідно до чинного на той час закону «Про пенсійне забезпечення».

Про декретну відпустку.

Жінки, які були у відпустці по пологам та догляду за дитиною до 2004 року, отримають додаткові роки до свого страхового стажу якщо вони навіть не були працевлаштовані.

З 2004 року в пенсійний стаж зараховується декретна відпустка, якщо жінка в цей період отримувала допомогу по догляду за дитиною.

З 2013 року з допомоги по пологам почали робити відрахування до пенсійного фонду. У породіль після 2013 року, до страхового стажу увійдуть також 2 місяці до і 2 місяці після пологів. Цей період також зараховується до пенсійного стажу після 1 січня 2018 року.

Про службу в армії.

З 2007 року військові частини, в яких проходять строкову службу, сплачують внески в пенсійний фонд за своїх солдатів. Так що ті, хто служив в армії в період з 2007 по 2017 рік, зможуть внести роки служби до свого пенсійного стажу.

Однак є одна складність. До 2016 року військові частини не передавали в пенсійний фонд індивідуальні звіти по кожному службовцю. Є домовленість, що протягом п’яти років звіти по кожному солдату надійдуть в ПФ для проведення розрахунків страхового стажу. Так що до моменту виходу на пенсію українців, які проходили службу в армії в період з 2007 по 2017 рік, проблема вже має бути вирішена.

Крім того, в пенсійний стаж будуть зараховані догляд за дитиною-інвалідом, участь в бойових діях, догляд за інвалідом I групи і т.д.

пенсія стаж трудовий страховий
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
441 просмотр в марте
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии