• Головна
  • Шахраї заполонили світ! Які сучасні схеми вигадують злочинці і як не потрапити на їх гачок, розповіли у поліції
16:39, 9 жовтня 2018 р.
Надійне джерело

Шахраї заполонили світ! Які сучасні схеми вигадують злочинці і як не потрапити на їх гачок, розповіли у поліції

Шахраї заполонили світ! Які сучасні схеми вигадують злочинці і як не потрапити на їх гачок, розповіли у поліції

Як відомо, у Кременчуці останнім часом виникла епідемія шахрайств. Але не тільки наше місто потерпає від злочинців, але й усі інші міста та селищ.

Як дурять населення шахраї і як уникнути втрати грошей розповів начальник відділу комунікацій ГУ НП у Полтавській області Юрій Сулаєв.

За його словами, шахраї зараз «приділяють увагу» бізнесменам:

Телефонують вони бізнесменам і представляються іменем посадовців фіскальних органів, розказують ніби то про проблеми з оподаткуванням, або якісь фінансові негаразди. Далі пропонують за винагороду владнати все. Під винагородою просять гроші на оргтехніку або на щось інше.  

Підприємці чомусь вирішують, що краще заплатити і так уникнути непорозуміння з податковою. Вони перераховують кошти і лише згодом дізнаються, що це телефонували шахраї.

І цікаво, що злочинці вигадують дуже складні історії, у які чомусь легше вірять підприємці.

Так одною з версій є історія, коли шахраї представляються державними службовцями високого рангу та просять у підприємців посприяти фінансово на потреби військових на Сході, або ж родинам загиблих учасників АТО. Бізнесмени переймаються проблемами людей та перераховують гроші на зазначений рахунок.
З розвитком Інтернет-мережі злочинці активно почали діяти у “всесвітній павутині”.

“Наприклад, родина зібралась провести вихідні у Львові. Через Інтернет вона винаймає квартиру, вносить передоплату та, нічого не підозрюючи, вирушає в подорож. Потім, коли люди прибувають за вказаною адресою, з’ясовується, що власники оселі ніколи не давали об’яву про оренду свого житла й кажуть, що такі “квартиранти” до них приходять вже невперше. Люди змушені шукати інше житло, а передоплата назавжди залишається у шахраїв”, — розповів речник поліції Полтавщини.

Також є і схеми за якими ніби то виграють в лотереї”. На телефон приходить повідомлення про виграш цінного приза за який попередньо требавнести страховий внесок. Люди надсилають гроші, бо вірять.

Також є схеми з встановленням вікон. На вулиці шахраї пропонують встановлення вікон по зниженим цінам при умові передоплати. Люди дають гроші і чекають 2 тижні свої вікна. За цей час шахраї зникають.

Таких злочинних епізодів у Полтаві та Кременчуці біло зафіксовано близько 100.

Юрій Сулаєв підкреслив, що не треба плутати з справжніми цивільно-правовими угодами, коли при встановленні тих самих вікон,послуги комерсанти надають не у повному обсязі. Це вже не є шахрайство. Тут потрібно уважно читати договір, а суперечливі питання вирішувати у суді.

Речник Національної поліції в Полтавській області надав поради, як не стати жертвою шахраїв.

“Злочин легше попередити, ніж потім розкривати. Шахраї полюють на людську жадібність. Потрібно пам’ятати, що річ не може коштувати дешевше своєї собівартості.

Якщо ви не купували лотерею, то ви не можете виграти. Усе це перші ознаки шахрайства. Ніколи не потрібно довіряти незнайомим людям, не надавати свої особисті дані. У випадку підписання цивільно-правової угоди слід уважно перевіряти всі її пункти та інформацію про надавачів послуг. Якщо вас вже обшукали — обов’язково звертайтеся до правоохоронних органів, — наголосив Юрій Сулаєв.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поліція #шахраї
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...