• Головна
  • Тотальний контроль, чи зручні умови для реєстрації місця проживання? Тепер довідки не потрібні? Про закон
09:54, 18 жовтня 2018 р.
Надійне джерело

Тотальний контроль, чи зручні умови для реєстрації місця проживання? Тепер довідки не потрібні? Про закон

Тотальний контроль, чи зручні умови для реєстрації місця проживання? Тепер довідки не потрібні? Про закон

17 жовтня у раді відбулася презентація і реєстрація проекту закону «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».

Аналогічна система реєстрації успішно працює в Нідерландах, Німеччині, Латвії та ряді штатів США.

Автор проекту - Офіс реформування адміністративних послуг. Закон наразі не прийнято.

Так досі процес реєстрації місця проживання мав у собі дуже складні процедури – збирання довідок, доказів свого проживання у даному місці.

З прийняттям закону достатньо буде повідомити про своє місце проживання за допомогою однієї заяви.

Достатньо написату заяву на реєстрацію місця проживання і подати звичайним способом в органі реєстрації або ЦНАП. І все це можна зробити навіть через інтернет.

Відтак для реєстрації або зняття з реєстрації потрібна лише заява і жодного іншого документу.

Внесення відміток до паспортів про місце проживання буде не обов’язковим і здійснюватиметься тільки за бажанням особи.

Так не будуть потрібні довідки про місце проживання або склад сім’ї; Більше не буде дублювання у різних територіальних громад; Так інформація буде завжди актуальною.

В автоматичному режимі реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання здійснюватиметься на підставі відомостей з державного реєстра актів цивільних станів (ДРАЦС): реєстрація місця проживання новонародженої дитини, зняття з реєстрації місця проживання померлої особи/ особи, оголошеної померлою, повідомлення про реєстрацію місця проживання дитини віком до 14 років до органу реєстрації за попереднім місцем проживання дитини.

У документі йдеться про головне:

« Встановлюється, що факт реєстрації не є підставою набуття особою або позбавлення її будь-яких прав на житло та інше майно, що знаходяться за адресою зареєстрованого або знятого з реєстрації місця проживання. З метою попередження прийняття незаконних рішень, у тому числі судових, встановлюється, що у разі виникнення спору (наприклад наявності незгоди власника житла) жодне рішення не може ґрунтуватися на одному лише факті реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання особи для: підтвердження законності проживання у житлі (користування житлом), вселення особи у житло або виселення з нього, підтвердження факту проживання (непроживання) у житлі, зокрема з метою його приватизації або набуття права на спадкування за законом на зазначене житло або майно, що знаходиться за адресою зареєстрованого місця проживання, нарахування плати за користування житлом та плати за житлово-комунальні послуги, підтвердження факту оренди (найму) житла чи іншого платного користування житлом, встановлення або скасування будь-яких прав та обов'язків для інших осіб, які проживають у житлі.»

Так забезпечено буде однократність включення виборця до Державного реєстру виборців і буде отримуватися оперативна інформація про кількість виборців.

У разі здійснення реєстрації за однією адресою більше ніж трьох сімей, така реєстрація особи підлягає тимчасовому блокуванню до підтвердження факту проживання.

Зазначений механізм попередить масову реєстрацію за однією адресою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#місцереєстрації #прописка #закон #україна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...