11:55, 13 листопада 2018 р.
Надійне джерело
Сергій Тарута: про НАТО та ЄС, шляхи миру на Донбасі та плани розбудови регіонів
У Кременчуці відбулася прес-конференція з очільниками партії «Основа». Лідер політичної сили Сергій Тарута, голова партії Андрій Ніколаєнко, очільниця Полтавського обласного осередку Наталя Щербак приїхали у місто Кременчук з робочим візитом.
Андрій Ніколаєнко представив керівника Кременчуцької міської організації партії – Богдана Оксененка. «Основа» - це партія людей справи, тож новий керівник за підтримки керівництва покаже новий формат регіональної політики.Новий місцевий лідер має добру репутацію, а тому представляє партію у місті.
Під час спілкування журналісти почули відповідь на одні з найголовніших питань українського сьогодення. Мова йшла і про досягнення миру на Донбасі, і про те, як вийти з економічної кризи, яка веде країну до банкрутства. Розповіли політики і про те, як припинити імміграцію української молоді за кордон.
-Партія Основа має конкретні відповіді на конкретні питання. Партія об’єднує людей справи, тих, хто має добру репутацію і хто розуміє, спасіння потопаючого у руках самого потопаючого, - наголосив Сергій Тарута.Ми не хочемо їхати з нашої України. Ми бажаємо боротися за майбутнє тут і плануємо побудувати квітучу та соціально справедливу країну, якою можна буде пишатися. Перед тим, як йти у політику ми розробили «Стратегія розвитку країни до 2030 року». Ми знаємо як реалізувати мету.
Наразі потрібне перезавантаження політиків: не вмієш, йди на смітник! А у нас є розуміння майбутнього. Є політики-популісти, а ми є прагматики. Хоча прагматизм у політиці не вигідний, адже ми будемо відповідати за кожне слово, - зазначив Сергій Тарута.
-Сергій Тарута, ви сьогодні відвідали Кременчук, які у вас враження?
-Кременчук я добре знаю, але не як турист, а більш як промисловець, який до цього був директором на «Азовсталь». Сьогодні ми зустрічалися з керівниками підприємств, важливих для економіки країни де обговорювали нову економічну модель, яка має прийти на зміну старої пострадянської, яка досі залишається. Мова йшла про те, як стимулювати тотальну економічну інноваційну модернізацію, адже енергоносії наразі у великій ціні, а це можна змінити за рахунок технологій. Де роль держави, де регіону, де підприємства? Адже потрібно забезпечити і дешевим ресурсом, і стійким економічним кліматом, і головне, щоб держава стимулювала свого виробника і дала йому змогу виробляти конкурентоздатну продукцію.
-Нещодавно у Києві ви представили «Білу книгу економічної політики». Як її можна застосувати саме до Кременчука та Полтавського регіону?
-Це книга – аналіз можливостей кожного регіону і їх проблему розрізі відповідей на питання, що треба зробити, щоб їх вирішити і змусити цей потенціал працювати на розвиток країни у цілому. Полтавський регіон має потенціал по нафті та газу. Тож існують технології, які дозволять у 6-8 разів підняти продуктивність всіх наших існуючих свердловин, за рахунок сучасних технологій. Також Кременчук – це місто на Дніпрі. Тож порт має бути головною артерією.
Світ швидко змінюється. Наш генеральний план має чіткий аналіз. Тож ми знаємо який регіон чим хворий і що зробити, щоб він «бігав», приносячи енергію, - відповів Сергій Тарута.
-Питання до Андрія Ніколаєнка. Партія «Основа» останнім часом активно просуває програму «Принципи поваги». Що це за принципи?
-В Україні є криза довіри один до одного. Почалося все з влади по відношенню до людей. Влада все більше зневажала людей і показувала, що люди – це раби. Ми вважаємо, що не оплачуючи гідно важку працю, не даючи гідну пенсію пенсіонерам, які все життя працювали, змушуючи працюючу людину через захмарні тарифи просити субсидію, довіри до влади не буди. Ми будемо пропонувати шляхи відновлення цієї поваги: це і достойна зарплата, і правильне відношення до молодої сім’ї, новонароджених. Держава потрібна зробити все, щоб українці захотіли тут жити, щоб побачили поважне ставлення до себе з боку держави. А це – робочі місця для молоді, - вони потрібні тут, а не в Польщі на збиранні врожаю. Для сім’ї дати знати, що новонароджена дитина потрібна цій державі. Повага має починатися з важливих для людей моментів. І так можна припинити втечу громадян з країни.
-Пане Ніколаєнко,Як ви оцінюєте рішення уряду про нещодавне підвищення ціни на газ на 23 %?
-Це рішення продиктовано неспроможністю Уряду іншим чином розвивати економіку. Для того, щоб виживати, утримуватися у владі їм потрібні такі зовнішні кредити. Не українцям, а владі. Щоб утримуватися в кріслі вони готові робити це за рахунок людей. Це не обґрунтоване рішення. Адже Україна, в тому числі Полтавська область має потенціал до нарощування обсягів видобутку власного газу. Але, нажаль, Укргазвидобування не збільшило видобуток природного газу. Ми все ще у великій імпортній залежності, причому по факту - це газ з російської федерації, хоча він декларується як європейський. Тільки до російської ціни додається транспортування в Європу, туди і назад. Тож треба розуміти, що це велика афера. І сьогодні можна задирати скільки завгодно ціни, але українці не в змозі за неї заплатити. Адже 2/3 населення потребує державної допомоги, щоб заплатити за елементарні речі – за газ. Будь-яка система визнає таку систему не ефективною. Або потрібно міняти систему, або вона зруйнує країну. Після зміни керівництва держави ця система буде переглянута. Нафтогаз буде реформовано. Транспортування та видобуток має бути розділений. Має бути доступ приватних фірм та інвесторів до можливості наповнення Української системи. І ми маємо план як забезпечити транспортування газу. На Мюнхенській конференції була озвучена ця стратегія, але нажаль, вона ініційована опозицією, а не провладною партією.
-Наталя Володимирівна, за півроку існування Полтавського осередку партії, які ви маєте результати роботи, напрацювання?
-За невеликий період нашої роботи, ми змогли підняти рівень впізнаваємості з 0,5% до майже 2,5% по Україні станом на вересень 2018 р. Лише у Полтавській області окрім роботи громадської приймальні, активно працювала мобільна команда волонтерів.
Що стосується осередків, на разі, ми активно займаємось партійним будівництвом у регіоні.
У Полтавській області уже працюють наші представники, однак поки що у форматі ініціативних груп. Найближчим часом ми представимо голів Машівської, Новосанжарської, Гадяцької, Лубенської, Карлівської, Полтавської, Решетилівської районних організацій.Ми активно працюємо з громадськістю, дискутуємо, розповідаємо.
-У Кременчуці, як і у всій Україні гостро стоїть питання з викидами, які здійснюють підприємства! Які заходи, щодо мінімізації шкідливих викидів з підприємств, ви могли би порадити мешканцям міста та країни?
- Шляхів вирішення проблеми є два . Перший – це закриття підприємств, але це не наш шлях, адже ми розуміємо що місто треба буде також переносити. А друге раціональне – це повна модернізація підприємств та технологій, де навколишнє середовище буде доволі якісним. Так я вирішував питання у Алчевську, де підприємство диміло, забруднювало все, а потім, після модернізації все що викидалося у повітря, все перетворювалося у енергію,у тепло. І наш завод, який виробляв 5 мільйонів тонн сталі був абсолютно чистий, небо було як над морем. Тож це є основний план вирішення проблеми як для Кременчука, так і для інших більш брудних міст України. Питання вирішується повною модернізацію, коли вони нейтралізуються, очищаються і слугують на благо. Є стратегія у нас і для переробки сміття і для очищення річок і для збереження Карпат. Тож пропонуємо найкращий досвід інших країн для вирішення проблеми, – розповів Сергій Тарута.
-Питання, болюче для всіх Українців. Чи можливий мир на Донбасі? У які строки і на основі чого?
- Є у нас мирний план, який називається «Три основи». Він був презентований на виїзній Мюнхенській конференції по безпеці, де збиралися впливові політики Європи та Америки. Ми говорили, про те, що треба зробити для реінтеграції, яка можлива. Ми розуміємо, що нинішня влада – це влада війни. Вона заробляє на війні, користується тим, що в країні війна і тому нічого не робить, щоб ця війна зупинилась. І тому відповідаємо на головні виклики, що треба зробити. Це новий майданчик у Відні: спецпредставники Франції, Німеччини, України, Росії та Америки. Зі спецпредставником Європейського Союзу, який вже дав добро на це. І після моїх зустрічей шукає відповідну кандидатуру, адже вже є відповідне політичне рішення. Цей майданчик має бути постійно діючий у Відні. Там є штаб-квартира ОБСЄ, єдина інституція, яка там знаходиться. Тож потрібно, можливо з наглядачем з уряду Австрії вести перемовини. Це складна політична робота. Тому пропонується три формати. Мінськ – це більш гуманітарна частина. Далі – двосторонній формат, керівництво Росії та України. Бо якщо потрібен мир в Україні, то треба щоб ми ініціювали двосторонній формат. І третій – багатосторонній, про який вказав. Щоб був мир, щоб була реінтеграція, і далі донорська конференція для залучення грошей для реінтеграції. У нашої політичної сили є відповідний політичний план. Про що ми декларували на всіх біг-бордах – це відновлення кордону. Ми мусимо контролювати всю територію донецького кордону. Це неможливість федералізації, а повна децентралізація як для Донбасу так і інших регіонів. Також ми будемо за те, щоб Росія компенсувала збитки понесені нами по Криму і на Донбасу. ЦЕ процес коли з однієї сторони «кнут», а з іншої «пряник». Наша ціль не санкції. Санкції – це один з інструментів. А сьогодні мова нашої влади тільки про санкції, які нічого не дали. Сьогодні ми маємо більше інструментів. Але поки що не можемо про них публічно казати, тому що це складна шахова партія.
Тому потрібне перезавантаження політики та політиків в країні, які обіцяли і не змогли.
-Яким ви бачите зовнішньоекономічний вектор України і чи потрібен нам вступ до Нато?
Сьогодні Політики спекулюють тезами і стратегіями відносно України. Політики, які себе дискредитували, не бажають сказати правду що реально, а що ні. Вони дурять людей даруючи хибні надії. Хотілося би людям щоб була безпека, але владі вже не вірять. Тоді вони звертаються і кажуть, що «ось сильний брат дасть іншому сильному в рожу»! Адже коли сьогодні спілкуєшся з керівництвом НАТО, вони кажуть без камер, щоб забули на найближчі 10 років про вступ. Тим більше, поки у конфлікті з Росією. У нас є хвиля патріотизму: якщо вступимо в НАТО, то все буде добре, але ж це не можливо. Навіть представники Євросоюзу кажуть нашим лідерам, щоб не казали дурниці народу і не спекулювали на цьому. Більше того, в угоді про асоціацію це прописано – «без права вступу…». І Меркель нещодавно приїжджала і сказала - «забудьте».
Тож ми можемо розраховувати тільки на самих себе. Завдання для керівництва країни – змінювати країну за рахунок створення привабливого інвестиційного клімату та створення власної потужноїармії. Як зробили це Ізраїль та Корея. Тому ми за те, щоб дотримуватися основи нашої незалежності а там прописано що наша країна зобов’язана бути нейтральною. Ми не можемо входити ні в союз з Росією ні в Нато. Тому ми маємо створити власну безпеку. Тому треба не дурити людей, а дотримуватися базових принципів.
Варто пригадати заяву Макрона та Європейських країн, які кажуть що дуже залежні від Америки. Тому наголошують про необхідність створення своєї європейської армії. І це означає що європейці розуміють, що з Нато щось не так. У нас як у тому анекдоті, коли Сара хоче заміж за Рокфеллера, але Рокфеллер не бажає - розповів кандидат у Президенти Сергій Тарута.
Андрій Ніколаєнко у свою чергу додав:
Світ ширший ніж Нато та Росія. Треба враховувати, що на європейських ринках часто ми не можемо конкурувати, в економічному сенсі, тому що у нас немає модернізації та енергоефективної політики. Російський ринок для нас закритий. Але ж є потужний ринок Азії та Китай. Є будівельний ринок вАфриці, яка розвивається. Українці завжди найкраще будували. А тепер ми кличемо турків, щоб вони у нас будували дороги. Потрібно розвивати економіку. А коли українці будуть в мирі та заможні, тоді вони будуть самі спроможні визначатись в який союз і коли їм вступати. Українська перспектива, це щось на кшталт позаблокової Австрії, яка позитивно відноситься до зовнішніх інвестицій, навіть якщо вони надходять з країн колишнього Радянського союзу. Треба заробляти на їхніх грошах, розвиваючи добробут для Українців, а не закриватися та самоізолюватися.Наприклад Ізраїль вміє отримувати зиски з арабських грошей які заводять через інші країни і інвестують у власний потенціал. Так вони змогли побудувати власну ядерну зброю, яку досі ніхто не хоче визнавати.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:00
9 вересня
Оголошення
17:27, 7 вересня
09:01, 9 вересня
12:01, 10 вересня
10
09:53, 12 вересня
1
live comments feed...