• Головна
  • Українці отримуватимуть психологічну підтримку
09:26, 24 листопада 2018 р.
Надійне джерело

Українці отримуватимуть психологічну підтримку

Українці отримуватимуть психологічну підтримку

В Україні з’явиться національна служба підтримки, куди кожен українець в момент особистої кризи зможе звернутися за допомогою. Про це заявила В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй офіційній Facebook сторінці за результатами зустрічі в Сіднеї з гендиректором єдиної гарячої лінії психологічної підтримки та протидії самогубствам в Австралії «Lifeline Australia» Колманом О'Дрісколлом.

«Плануємо створення «Лінії життя» і в Україні. Це буде загальнонаціональна служба підтримки, куди кожен українець в момент особистої кризи зможе звернутися за допомогою. Важливо, щоби це була єдина всеукраїнська лінія, яка об’єднає зусилля багатьох фахівців, організацій, використовуючи досвід того, що вже напрацьовано в Україні та світі», - зауважила Супрун.

За її словами, українська «гаряча лінія» має враховувати досвід Австралії, де діє «Lifeline Australia» - лінія допомоги, яка щороку надає психологічну підтримку понад 1 мільйону австралійців. Нині там працюють близько 40 центрів, які охоплюють 60 населених пунктів по всій країні.

«Кожен може отримати психологічну допомогу в будь-який час, адже лінія працює в режимі 24 години на добу, 7 днів на тиждень, 365 днів на рік, дзвінки безкоштовні та повністю анонімні... В Австралії завдяки роботі національної гарячої лінії вдається рятувати 50 тисяч життів щороку. Впевнена, що створення єдиної гарячої лінії в Україні допоможе врятувати життя багатьом українцям», - додала Супрун.

За її словами, відбулось підписання меморандуму про співпрацю між Україною та Австралією, аби максимально прискорити процес імплементації такої практики в нашій країні. Він передбачає переклад протоколів надання психологічної допомоги, які використовують фахівці австралійської служби.

«Окрім цього, за підтримки посольства Австралії в Україні буде розпочато відбір кандидатів – майбутніх тренерів працівників лінії», - резюмувала  в.о. очільника МОЗ.

Експерт з медичної реформи проекту «Медіашкола з Децентралізації. Курс-ІІ», який реалізує Центр Ейдос за підтримки програми U-Lead Євгеній Гончар розповідає, що в Україні довгий час проблема психологічної допомоги не сприймалася всерйоз на державному рівні.

«Звісно ми мали спеціалізовані психіатричні заклади, які мали працювати вже на останніх стадіях психологічних проблем. Проте, якщо ми говоримо, що нова медицина основною метою має нести функцію профілактики, то нова гаряча лінія зможе долати і попереджувати більшість психологічних розладів на ранніх стадіях», - підкреслив Гончар.

За матеріалами Інституту аналітики та адвокації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#національнаслужба #підтримка #українець #лініяжиття #психологічнапідтримка #допомога #меморандум
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...