• Головна
  • Злодії-металісти загрожують українським містам
13:00, 26 листопада 2018 р.

Злодії-металісти загрожують українським містам

Злодії-металісти загрожують українським містам

Крадіжки кабелів мобільного зв'язку стали настільки масовим явищем, що під загрозою - нормальне життєзабезпечення цілих міст.

Жителі Кременчука можуть згадати, як в серпні поточного року з вини злодіїв-металістів місто з населенням чверть мільйона на кілька годин залишився без мобільного зв'язку та інтернету. Вирізаний в декількох місцях оптоволоконний кабель був замінений на новий. Але гарантувати, що завтра його НЕ поріжуть знову, не можуть ні оператори мобільного зв'язку, ні правоохоронні органи.

До чого можуть призвести подібні ситуації? Хтось не зможе викликати швидку, хтось - поліцію або пожежних. Без зв'язку не може нормально функціонувати міська інфраструктура, яка робить життя не просто комфортним, але і більш безпечним. Наприклад, в поточному році зафіксовано епізод, коли через розкрадання кабелю на деякий час без стаціонарного зв'язку залишилися всі органи місцевого самоврядування і Держказначейство Горішніх Плавнів.

Як свідчить статистика, з початку поточного року в Полтавській області спостерігається значне зростання кількості фактів розкрадання кабелів зв'язку. Так, за вісім місяців поточного року зареєстровано близько 1200 епізодів розкрадань. Для порівняння, за аналогічний період у 2017 році було зафіксовано 930 подібних випадків, в 2016-м - близько 770. Зростання в порівнянні з аналогічним періодом 2017 року становить 27%, а в порівнянні з 2016-м - 54%. Як бачимо, зловмисники стали активніше робити замахи на мережі та обладнання мобільних операторів. Мета злодіїв - метал, який потім можна здати на брухт. «Металістам» невтямки, що оператори мобільного зв'язку не використовують для прокладки своїх мереж металеві кабелі. По суті, оптичне волокно, яке зараз забезпечує зв'язок, не представляє ніякого інтересу для зловмисників. Але тим не менше, кількість крадіжок кабелів і обладнання рік від року зростає. Явище стало настільки масовим, що стало загрожувати нормальному забезпеченню цілих міст.

Злодії-металісти загрожують українським містам, фото-1

Правоохоронні органи стверджують, що їм вдається розкрити лише кожен другий злочин, пов'язаний з розкраданням мереж. І без комплексного вирішення проблему навряд чи вдасться вирішити. Мобільні оператори, зокрема «Київстар», пропонують посилити покарання за пошкодження мобільних мереж. Для цього можна було б навіть ввести нову статтю в Кримінальний кодекс України. Сприяти зменшенню кількості крадіжок може і закриття пунктів прийому металобрухту. Коли зловмисникам нікуди буде дівати крадене, вони втратять інтерес до такого промислу, вважають в телеком-галузі.

Однак поки можна констатувати, що кількість крадіжок не зменшується. Але ж розкрадання кабелів не тільки завдає матеріальної шкоди операторам телефонного зв'язку та кабельного телебачення, а й завдає значні незручності тисячам користувачів, які не можуть отримати своєчасні і якісні послуги.

Довідка. Крадіжка кабельного обладнання кваліфікується за статтею 185 (крадіжка) КК України, відповідно до якої передбачається покарання до трьох років позбавлення волі і до п'яти, якщо розкрадання було вчинено повторно або групою осіб.

Також передбачена відповідальність і для працівників пунктів вторсировини, які в даному випадку є співучасниками злочину. Стаття 213 (порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом) КК України карається штрафом від ста до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-8500 грн.) Або громадськими роботами від ста до двохсот годин

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...