• Головна
  • Споживачі електроенергії повинні укласти 2 договори замість 1. Кому це потрібно? Нові правила НКРЕКП
10:37, 28 листопада 2018 р.
Надійне джерело

Споживачі електроенергії повинні укласти 2 договори замість 1. Кому це потрібно? Нові правила НКРЕКП

Споживачі електроенергії повинні укласти 2 договори замість 1. Кому це потрібно? Нові правила НКРЕКП

 Голова НКРЕКП Оксана Кривенко на своїй сторінці у ФБ нагадала про дещо незрозумілі поняття - введення нових правил для споживачів електроенергії. Так за тим, що повідомляється - тепер мешканці повинні будуть укладати два договори, замість одного на постачання тієї самої енергії. Про що мова?

Ось про що вона повідомляє:

"Відповідно до норм Закону України «Про ринок електричної енергії» енергопостачальні компанії зобов’язані здійснити відокремлення діяльності з розподілу електричної енергії від інших видів діяльності вертикально інтегрованого суб’єкта господарювання (обленерго), у тому числі шляхом створення електропостачальника. 
Нова модель системи договірних відносин на роздрібному ринку електричної енергії та порядок укладання договорів визначені Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 (далі - ПРРЕЕ).
Відповідно до ПРРЕЕ для забезпечення споживання електричної енергії споживач укладає договори:
1) про надання послуг з розподілу електричної енергії споживачу із оператором системи розподілу;
2) про постачання електричної енергії споживачу із обраним електропостачальником або про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (для побутових або малих непобутових споживачів).
Договір споживача з оператором системи розподілу переважно стосується технічних параметрів потужності, класу напруги, якості електричної енергії, процедури відключення та підключення.
Договір про постачання електричної енергії передбачає комерційний продаж споживачу електричної енергії як товарної продукції.
Договори про користування електричною енергією (для населення) та про постачання електричної енергії, укладені споживачами з обленерго припиняють свою дію з 01 січня 2019 року."

По суті ці незрозумілі слова означають, що звичайний споживач тепер повинен буде укласти два договори: один з постачальником енергії, а інший з розподілювачем. Раніше договір укладався тільки з розподілювачем енергії і до нього пред'являлися вимоги як до постачальника.

 Старі правила надання електроенергії споживачу тепер втрачають свою чинність.

Після набуття чинності нормативних актів, які реалізують вимоги Закону України «Про ринок електричної енергії»  врегулювання договірних відносин на роздрібному ринку електричної енергії здійснюється шляхом приєднання споживачів до двох видів публічних договорів: договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії та договору про постачання електричної енергії споживачу через подання відповідних заяв-приєднань.

Договір споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії та договір про постачання електричної енергії споживачу є публічними договорами та укладаються з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України за формами договорів, які передбачені Правилами  роздрібного ринку електричної енергії.

На виконання вимог постанови НКРЕКП від 14.03.2018р. №312 побутові споживачі електричної енергії повинні отримати заяви-приєднання до умов договору про розподіл електричної енергії та умов договору про постачання електричної енергії з зазначеними.

У інших містах України заяву розсилають разом із рахунком. Після ознайомлення з договором споживач передає його по пошті, власноруч, або через контролера.

Навіть, у випадку не підписання такої заяви – приєднання, споживач вважається таким, що приєднався до умов відповідного публічного договору, якщо: не подав письмові заперечення проти приєднання до публічного договору та/або  фактично спожив електричну енергію через.

Таким чином жодних інших додаткових документів (договорів) підписувати не потрібно.

Поки у інших містах йде активне підписання договорів, у Кременчуці мешканці про це нічого не чули.

При цьому варто додати, що за повідомленнями джерел, у «Полтаваобленерго» навіть про це ще не думали, насамперед мова про те, що на сайті поки що немає опублікованих договорів. А між тим, вже до кінця року повинен відбутися перехід на двосторонні договори.

Отже, що зміниться для кінцевого користувача електричною енергією – по суті нічого. Це потрібно більше для НКРЕКП – для вімежування постачальника електрики від її розподільника.

За матеріалами з відкритих джерел.

Споживачі електроенергії повинні укласти 2 договори замість 1. Кому це потрібно? Нові правила НКРЕКП, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#споживачі #електроенергія #світло #нкрекп
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...