• Головна
  • Депутати вимагають від юрвідділу міста розібратися у справі появи "Кліар-Енерджі" на Деївському смітнику
11:45, 4 грудня 2018 р.
Надійне джерело

Депутати вимагають від юрвідділу міста розібратися у справі появи "Кліар-Енерджі" на Деївському смітнику

Депутати вимагають від юрвідділу міста розібратися у справі появи "Кліар-Енерджі" на Деївському смітнику

У Кременчуці триває епопея зі скандальною появою на Деївському звалищі компанії «Кліар-Енерджі Кременчук».

Депутати вважають, що його поява протизаконна, але поки що ніяк не можуть довести це, адже отримують супротив виконкому.

Як відомо, у 2017 році депутатам підсунули на сесії кота в мішку. А мова про те, що кілька років поспіль німецький інвестор Йорг Майснер вів перемовини з владою міста про те, щоб запустити переробку сміття на нашому звалищі. Тож Майснер пройшов усі кола аду, на шляху до будівництва підприємства. Так під нього була створена комунальна компанія. Він майже жив у виконкомі для того, щоб йому нарешті дали дозвіл на будівництво переробного підприємства. Він надав усі документи, пройшов усі перевірки. Вклав десятки тисяч доларів на облаштування та документи. Залишалося підписати сервітут.

Усі в Кременчуці, як журналісти так і депутати були впевнені, що на сесії буде підписано проект рішення, яким буде видано сервітут для підприємства німецького інвестора. Депутати одностайно проголосували за.

А через кілька місяців, взимку 2018 року вони були вкрай шоковані тим, про що дізналися. На Деївці замість підприємства Майснера побудовано «Кліар-Енерджі Кременчук».

Дивне підприємство було до цього невідомим ні для кого, окрім міського голови Віталія Малецького, його віце-мерів, та радника мера з юридичних питань Руслана Ульянова. Про це останній заявив особисто журналістам. Підприємство не пройшло конкурс, не обговорювалося на комісії. Тишком-нишком було побудовано підприємство і при цьому договори влада підписала без відома громади, ще у той час, коли Майснер, проходячи законну процедуру був офіційно єдиним кандидатом.

І не меншим дивом було те, що депутати Оксана Піддубна, Олександр Роженко та Сергій Костромінов проголосували за проект, не знаючи, що хитрим способом у документі замінили кілька термінів, прибравши з проекту назву конкретного підприємства, лишивши узагальнення.

Тобто оминувши заперечення громади поставили Кліар-Енерджі на Деївці. А тут з’ясувалося, що німецьке підприємство давало би більше користі місту – більше прибутку і на більш вигідних умовах.

Тож пізніше Піддубна подала до суду. Суд відмовив їй, мотивуючи що вона не належна сторона по справі.

Тоді вже до суду подав сам Йорг Майснер.

А сьогодні під час комісії з питань екології та землі, Піддубна наголосила на тому, що ще у вересні депутат Гордєєва подавала запит. Вона вимагала від юридичного управління розібратися у ситуації, адже справа наскрізь зшита правопорушеннями.

Натомість головний юрист міста зазначив:

-Ми не можемо перевірити підприємство, адже воно вже побудовано - ми не можемо перевіряти працюючі підприємства.

Оксана Піддубна наполягала:

-Підприємство взагалі не мало право на будівництво, адже не мало дозвільних документів. А при цьому сервітут не може бути підставою длябудівництва нерухомого майна. Ви повинні перевірити саме цей факт.

Юрист почав наполягати, що він не компетентний, що це суд має вирішувати.

Піддубна ж вказувала на те, що юридичний відділ має ініціювати звернення до суду з цього приводу, але не робить цього. Адже мова про громадський інтерес і незаконне будівництво.

Тож депутати проголосували за те, щоб дати доручення юридичному відділу звернутися до суду через виявлення правопорушення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#кліар-енерджі #кременчук #деївка #смітник #звалище #піддубна
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...