Зміни правил перевезення пасажирів, багажу, велосипедів у поїздах шокують українців

Міністерство інфраструктури ініціювало обговорення нового проекту правил перевезення багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом.

Обговорення триває з 28 листопада по 28 грудня. Вже залучилися до обговорення556 осіб і 545 з них проти нововведень.

Так у документі пропонується змінити деякі вимоги до перевезення багажу у тому числі велосипедів. Торкнуться зміни і перевезення тварин. Також це намагання підігнати існуючий закон під антидискримінаційні вимоги, шляхом заміни слів «Інваліди» на «Особи з інвалідністю». Також змінюється закон з урахуванням закону про декомунізацію – також шляхом заміни назв.

Платити тепер прийдеться за все. Багаж має вміщатися у місця для зберігання речей. Дискримінує цей проект права велосипедистів. Адже велосипеди не будуть перевозитися у поїздах де немає окремого місця під транспорт.

Серед усього йдеться про перевезення осіб з інвалідністю та їх супроводжуючих. Мова й про умови замовлення спеціального вагону. Мова й про правила пересування непасажирських вагонів.

Нові правила забороняють розміщення ручної поклажі в тамбурах вагона, коридорі салону та проходах купе. Натомість у законі прописується, що багаж має лежати на поличках, або під лежачими місцями, або під сидіннями та на боковій верхній полиці вагона; на спеціально обладнаних місцях для ручної поклажі.

Вартість перевезення надлишку ручної поклажі в приміському поїзді (не більше 14 кг) дорівнює вартості повного квитка.

За перевезення більше однієї тварини та за велосипед - плати гроші:

Вартість перевезення собаки великої породи і собак малих порід  (крім однієї особини); дрібних кімнатних тварин, кімнатних декоративних птахів, свійської птиці (крім одного місця); а також велосипеда у розібраному та впакованому стані за рахунок надлишку ручної поклажі становить половину вартості повного квитка за кожну особину чи місце

Пасажир має право перевезти ручну поклажу в усіх категоріях вагонів та поїздів загальною вагою до 50 кг, при цьому він повинен сплатити перевізнику вартість перевезення ручної поклажі як різницю ваги 14 кг, що перевищує 36 кг, за тарифом перевезення багажу.

Ручна поклажа,загальна вага якої перевищує 50 кг, до перевезення у пасажирських вагонах не допускається.

Вартість перевезення одного з найменувань: компактного засобу переміщення з електродвигуном; рослин; електронної, побутової апаратури, в тому числі разом з іншими речами, за рахунок надлишку ручної поклажі дорівнює вартості повного квитка.».

Кожний пасажир має право безплатно перевозити із собою у вагоні норму ручної поклажі вагою до 36 кг, розмір якої за сумою трьох вимірів (висота, ширина, довжина), зроблених відповідно до трьох проекцій в місцях максимальної довжини, не повинен перевищувати 200 см.

Крім цього, у приміських поїздах кожний пасажир має право перевезти при собі за окрему плату надлишок ручної поклажі вагою не більше 14 кг.

Загальна вага ручної поклажі визначається за сумою ваг норми ручної поклажі разом з її надлишком і не повинна перевищувати 50 кг.

Загальний розмір ручної поклажі визначається за сумою розмірів норми ручної поклажі та її надлишку і не повинен перевищувати 200 см.

Кожний пасажир має право перевозити безоплатно при собі понад установлену норму ручної поклажі портфель, дамську сумку, лижі та палиці до них, сноуборд, вудлища, фотоапарат, відеокамеру та інші дрібні речі, які за своїми розмірами можуть бути розташовані у вагоні на місцях, призначених для ручної поклажі.

Дозволяється перевозити при собі за рахунок норми ручної поклажі пасажира дитячі коляски (при проїзді дитини), велосипеди в розібраному та впакованому стані (не більше одного).

Перевезення велосипедів здійснюється у купейних та плацкартних вагонах нічних швидких та пасажирських поїздів, у розібраному та впакованому стані за умови, що вони можуть вільно розміщуватись на місцях, передбачених для перевезення ручної поклажі.

У вагонах регіональних поїздів на місцях, спеціально обладнаних для розміщення велосипедів, перевезення велосипедів здійснюється з обов’язковою оплатою як за 20 кг багажу, яка оформляється квитанцією за формою ЛУ-12а чи перевізним документом, оформленим електронним способом.

У поїздах категорій «Інтерсіті» та «Інтерсіті+» перевезення велосипедів не дозволяється за відсутності технічних умов (місць) для їх розташування у вагоні під час перевезення. Цей пункт викликав обурення у велосипедистів. Адже Укрзалізниця не забезпечує наразі умови для перевезення велосипедів.

Йдеться й про правила перевезення тварин – великих собак можна буде перевозити у окремому купе.

Пасажир має право перевозити при собі дрібних кімнатних тварин, які не створюють загрозу оточуючим (собак малих порід, котів, птахів тощо), у поїздах та вагонах усіх категорій (крім вагонів типів СВ та М) у спеціальних засобах для перевезення (клітка, контейнер, ящик, ємність або інша тара жорсткої конструкції), що унеможливлює пошкодження чи забруднення вагона. Перевезення повинно здійснюватися на місцях, передбачених для розміщення ручної поклажі: у вагонах нічних поїздів – під полицею або на полиці поруч з пасажиром, у вагонах з місцями для сидіння – на руках у пасажираабо під місцями для сидіння.

Перевезення дрібних кімнатних тварин без спеціальних засобів для перевезення не допускається.

Собаки великих порід (вище 45 см у холці) при наявності намордника та повідка (ланцюжка або ремінної прив’язки) перевозяться в окремому купе купейного вагона не більше двох особин. При цьому пасажир зобов’язаний оплатити вартість проїзних документів,за кількістю незайнятих місць у купе за повним тарифом, крім випадків, якщо у цьому купе прямують особи, пільги яких визначено законодавством України.

Перевезення дрібних кімнатних тварин, які не створюють загрозу оточуючим (собак малих порід, котів, птахів тощо) у вагонах більш високого класу типу СВ та М дозволяється за умови викупу усіх незайнятих місць та розміщення тварини у спеціальних засобах для перевезення.

У разі відсутності в перевізника можливості оформити проїзд в окремому купе для перевезення тварин таке перевезення не дозволяється.

У регіональних поїздах собаки великих порід(вище 45 см у холці) перевозяться в крайніх тамбурах першого й останнього вагонів під наглядом супровідника, а дрібні кімнатні тварини розміщуються в спеціальних засобах для перевезення (не більше двох особин) на місцях призначених для ручної поклажі, на руках у пасажира або під місцями для сидіння.

Дрібні кімнатні тварини та кімнатні декоративні птахи (не більше двох особин) перевозяться в ящиках, корзинах, клітках або контейнерах із водонепроникним абсорбуючим дном (не більше одного місця ручної поклажі), розміщуються на місцях, призначених для ручної поклажі, на руках у пасажира або під місцями для сидіння.

Собаки великих порід (вищі 45 см, не більше одного) перевозяться при наявності намордника та повідка (ланцюжка або ремінної прив’язки).

Свійська птиця (кури, індики, гуси, качки, цесарки, перепілки, голуби тощо) допускається до перевезення лише в загальних вагонах місцевих поїздів та в регіональних поїздах у спеціальних засобах для переміщення (не більше одного місця ручної поклажі), розміри яких не перевищують розмірів, передбачених для ручної поклажі.

Наявність оформленого належним чином ветеринарного документа для собак, дрібних кімнатних тварин та кімнатних декоративних птахів є обов'язковою.

Плата за перевезення живих тварин (собак, котів та птахів)при пасажирі у пасажирських вагонах сплачується за особину чи місце за тарифом на перевезення багажу як за 20 кг, оформлення перевезення здійснюється за багажною квитанцією.

Особам з інвалідністю з вадами зору за пред’явленням документа, що посвідчує право на пільгу, дозволяється провозити з собою собаку-поводиряу вагонах усіх категорій без додаткової оплати, при цьому власник собаки-поводиря має забезпечити наявність намордника.Собака-поводир повинен знаходитись поруч з пасажиром, якого супроводжує, та утримуватись на короткому повідку (ланцюжку або ремінній прив’язці).

В усіх випадках пасажир несе повну відповідальність за порушення санітарно-гігієнічних вимог, допущених твариною під час перевезення та зобов’язаний забезпечити відповідне прибирання за нею.».

У правилах пропонують внести процедуру повернення електронних квитків та дій у випадку, якщо квиток якийсь підозрілий.

Для осіб з інвалідністю прописується обов’язок надавача послуг забезпечити зручність пересування людей на візку, технічними засобами та окремою увагою провідника – перенесення візка, допомога з власними речами, технічне забезпечення.. Навіть при потребі можливо замовити окремий спеціальний вагон для перевезення осіб з інвалідністю.

Особи, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи та дітей з інвалідністю можуть користуватись пільгою тільки при супроводженні осіб з інвалідністю.

Дозволяється оформлення пільгового проїзного документа тільки для супровідника, якщо вік дитини з інвалідністю менше 6 років і дитина прямує із супровідником без зайняття окремого місця.

Оформлення проїзних документів для супровідника особи з інвалідністю I групи чи дитини з інвалідністю здійснюється із зазначенням шифру, прийнятого в автоматизованій системі керування пасажирськими перевезеннями для супровідника відповідної категорії особи з інвалідністю, та прізвища й імені особи з інвалідністю, яку супроводжують.

Отже українці шоковані. І про це кажуть у соцмережах та ставлять дизлайк на самому сайті міністерства.

 Докладно про все дізнатися та перейти на сайт міністерства для обговорення можна ТУТ.

правила укрзалізниця перевезення багаж тварини
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
488 просмотров в декабре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
Свято наближається, тож молодь і дорослі люди вже почали використовувати вибухову піротехніку. Тож, ще тільки середина місяця, а молода особа постраждала від петарди.  15 грудня  до лікарні «Кременчуцька» з діагнозом: забій другого, третього пальців лівої кисті та забійна рана другого пальця правої кисті госпіталізований неповнолітній парубок 2002 року народження, мешканець Крюківського району м. Кременчука. Травми підліток отримав внаслідок вибуху петард...
Общество
Я отвечаю, должно быть меньше, говорит артист "95-квартала" Женя Кошевой. В челендже артист поясняет проблемы народа - платежки просто прибили людей окончательно. Так студия "95-квартал" призывает народ не молчать: Вы тоже Офигели от новых платежек за коммуналку? Давайте поможем правительству исправить этот математический косяк. Фотографируйте, выкладывайте в сеть и ставьте хештег #КАБМІНПЕРЕРАХУЙ!
Происшествия
Об’єднавчий собор 15 грудня 2018 року  відбувся. Головою нової єдиної Православної церкви в Україні. Ним став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній, представник УПЦ Київського патріархату. Планується, що 6 січня 2019-го Епіфаній разом з президентом Порошенко полетить до Стамбула, де Варфоломій вручить томос про автокефалію. Так  УПЦ отримає повну незалежність. Митрополит Епіфаній помічник Філарета в церковному управлінні Української правосл...
Происшествия
Кременчужанам з Ревівки є що святкувати. І вони це зробили. У їхньому мікрорайоні з’явилася медична установа. «Безумовно, сьогоднішня знаменна дата назавжди залишиться у пам‘яті всіх мешканців м-ну Ревівки, району вулиці Хорольскої тощо. Відбулося технічне відкриття сімейної амбулаторії. Ідеально відремонтоване приміщення. Купа найсучаснішого медичного обладнання. Найдосвідченіший лікар. Вправний персонал.Уклав декларацію номер один. А Ви? Залишилось тільк...
Происшествия
У Кременчуці сталися ДТП вчора протягом дня. Так одне ДТП сталося на вулиці Халаменюка. Автомобіль ГАЗ зіткнувся з тролейбусом, який зупинився на посадковому майданчику. Далі сталося ДТП без потерпілих на вулиці Троїцькій. Водій автомобіля Форд наїхав на Шевроле. Проблему у цьому випадку вирішили без поліції.
Новости компаний
Шведсько-українська ІТ-школа Beetroot Academy в Україні 4 роки. Тут викладають практикуючі розробники та дизайнери, серед партнерів – регіональні та міжнародні ІТ-компанії, а навчання проходить у дружній атмосфері. Влітку 2018 року Beetroot Academy підписала договір партнерства зі Швецією. Через три роки за підтримки Швеції в Україні буде вже 20 академій. У лютому у Beetroot Academy починається новий семестр. Що таке Beetroot Academy Засновники школи – шве...
Общество
У Кременчуці цими вихідними складаються всі умови для накопичення забруднюючих речовин у повітрі. Адже мова про погоду, яка не розвіюватиме викиди. Тож Лаборанти попереджають як мешканців так і підприємства для вжиття необхідних заходів. За даними Лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря (ЛСЗА) м. Кременчука Полтавського обласного центру з гідрометеорології у зв'язку з очікуваними метеорологічними умовами високого забруднення атмосферн...
Происшествия
В Софии Киевской сегодня, 15 декабря, пройдет Объединительный собор на котором выберут предстоятеля Поместной Украинской церкви и утвердят ее устав. Будет утвержден устав объединенной Украинской церкви и избран ее предстоятель. В соборе примут участие - 64 архиерея, 64 священники и 64 мирян, всего - 192 участника Объединительного собора. Главными претендентами на пост руководителя церкви называют митрополита Луцкого и Волынского Михаила (Зинкевича) и митро...
Общество
Эта история приключилась буквально на днях. Но она наглядно показывает то, как важно знать номер телефона кременчугского «Спецсервиса» и, как важно, иметь Фейсбук. Ведь в нашем городе множество раз печальные истории расставания домашних питомцев с хозяевами заканчивались наилучшим образом. Не стал исключением и очаровашка Фунтик. Парень хоть и маленький, но очень влюбчивый оказался. Так и потерял среди дня своих хозяев, умчав от них на встречу любви… К нес...