
10:20, 16 грудня 2018 р.
Надійне джерело
Митрополит Епіфаній - обраний голова Православної церкви в Україні поїде за Томосом з Президентом

Об’єднавчий собор 15 грудня 2018 року відбувся.
Головою нової єдиної Православної церкви в Україні. Ним став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній, представник УПЦ Київського патріархату.
Планується, що 6 січня 2019-го Епіфаній разом з президентом Порошенко полетить до Стамбула, де Варфоломій вручить томос про автокефалію. Так УПЦ отримає повну незалежність.
Митрополит Епіфаній помічник Філарета в церковному управлінні Української православної церкви Київського патріархату.
Епіфанію наразі 39 років. Родом він з Волково Одеської області з сім’ї робітників. Вчився у Київській духовній семінарії і в Київській духовній академії. Епіфаній також навчався в Афінському університеті на спеціальності філософія.
Наставляв його Архієпископ Рівненський та Острозький УПЦ КП Даниїл. Тоді і вирішив стати ченцем, прийняв чернецтво.
Епіфаній є членом Національної Спілки журналістів України та Міжнародної федерації журналістів, а також ректором Київської православної богословської академії. З 2008 року займається справами в УПЦ КП. Ще з 2013 року говорить про створення української помісної церкви. За 5 років Філарет своїм наказом назначив Епіфанія митрополитом з титулом Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський, а в 2017 він став митрополитом Переяславським і Білоцерківським.
Епіфанія добре знає адміністративну складову розбудови церкви, митрополит має дуже поміркований характер та знає грецьку мову.
Претендували на цей пост і митрополит Луцький і Волинський Михаїл від УПЦ КП, але його кандидатуру було знято в першому турі голосування на Соборі. Від УПЦ МП кандидатом був митрополит Вінницький і Барський Симеон. УАПЦ не висунула кандидатів — її глава митрополит Макарій взяв самовідвід.
11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав продовження надання автокефалії України, а також офіційно затвердив, що церквою-матір’ю України є Константинополь. Також Синод визнав недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. 15 жовтня синод РПЦ у Мінську вирішив розірвати відносини з Константинополем.
Константинополь, зі свого боку, відмовився розривати відносини з РПЦ.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Ванна прямокутна: класика, яка не втрачає актуальності
Новини компаній
11:00
11:00
13 червня
12:34
12 червня
18:25
10 червня
ТОП новини
Оголошення
16:59, 14 червня
21:52, 9 червня
17:47, 3 червня
17:47, 3 червня
17:47, 3 червня
live comments feed...