Як забезпечити однакову температуру опалення у всіх квартирах житлового будинку?

Однією з найважливіших складових затишного проживання людей в осінньо-зимовий період є комфортна температура в будинку. Але буває, що в опалювальної системи трапляються неполадки і це доставляє мешканцям незручності.

З початком опалювального періоду людей хвилює і ряд інших не менш важливих питань.

Причини проблем з опаленням і з іншими інженерними системами будинку бувають різні, і їх суть найчастіше незрозуміла багатьом мешканцям.

На ці важливі для кожного жителя питання відповіла головний інженер компанії «Місто для людей Кременчук» Наталія Щербакова.

Який норматив?

Згідно Правил надання послуг централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабміну від 21.07.2005 №630, температура повітря в житлових приміщеннях повинна бути не менше +18°С (+20°С – в кутових кімнатах). Ця температура, на думку фахівців, забезпечує нормальне функціонування і терморегуляцію організму. І хоча для більшості людей найбільш сприятлива температура – +20...+22°С, але наполягати на забезпеченні такого мікроклімату мешканці не вправі.

Кому скаржитися, якщо температурний норматив не дотримується?

В першу чергу мешканцям необхідно з'ясувати, чи є в їхньому будинку людина, що відповідає за температурний режим. Найчастіше на загальних зборах власники квартир з метою економії вирішують на ніч знижувати температуру. Якщо ж таких зборів не було, тоді житель може звернутися в теплову інспекцію «Теплоенерго», «Полтаваобленерго» і в свою керуючу компанію. Комісія проведе необхідні виміри, якщо температура нижче норми, будуть вжиті необхідні заходи.

Якщо в день приходу комісії в квартирі потеплішало, а потім знову стало холодно?

Якщо мешканці не згодні з рішенням комісії, можна наполягати на проведенні повторного обстеження.

Якщо температура в квартирі нижче норми, хто відповідальний за забезпечення якісного опалення?

Всі ситуації індивідуальні. Іноді в деяких квартирах будинку температура в нормі, в деяких ні. Велике значення має стан віконних рам, щільність прилягання дверей, надмірне продування через щілини, які ведуть до тепловтрат.

Якщо в одній з квартир холодно, а в інших тепло, це може говорити про розбалансування системи опалення. При цьому відрегулювати систему неможливо, потрібна повна заміна комунікацій, що не входить в суму тарифу.

Як бути жителям в такому випадку?

Всі рішення про проведення великих ремонтних робіт в будинку приймають власники квартир. Якщо мешканці вирішать, що їм потрібен капітальний ремонт тепломереж, вони можуть прийняти рішення накопичити певну суму на реновацію. На збори жителів можна запросити менеджера керуючої компанії, який допоможе жителям правильно оформити договір, включивши ремонтні накопичення в тариф. При цьому важливо не забути про пріоритетність робіт. Може виявитися, що спочатку важливіше відремонтувати покрівлю, а лише потім опалення.

Клієнти часто вважають, що керуюча компанія відмовляється від виконання робіт з балансування системи опалення, посилаючись на необхідність капремонту. Як мешканцям дізнатися, через що в квартирах холодно?

Балансування опалювальної системи можлива тільки в разі цілісності і працездатності запірної арматури. Враховуючи, що 70% житлофонду України побудована ще в радянський час, коли така арматура взагалі не встановлювалася, відрегулювати опалення в будинках просто неможливо. До того ж, балансування стояків не завжди призводить до поліпшення опалення квартир. При необхідності мешканці можуть спуститися в підвал і спільно з представниками керуючої компанії і «Теплоенерго» або «Полтаваобленерго» обстежити стан теплового вузла.

Бувають і зворотні випадки, коли жителі скаржаться на перетопи, в квартирі жарко. При цьому, якщо забезпечення нижньої температурної межі чітко визначено нормативами, то відстежувати перевищення температури обслуговуючі організації не зобов'язані. Слід пам'ятати, що власники квартир, проголосувавши на загальних зборах, можуть самі визначати режим опалення. Однак через розбалансування системи опалення в квартирах одних мешканців може бути жарко, а інші будуть замерзати. У таких випадках правильніше враховувати інтереси сусідів, що мають найхолодніше житло в будинку.

Недостатньо прогріватися батареї можуть і внаслідок засмічення. У більшості житлових будинків вода, що містить в собі суміші солей кальцію, магнію і навіть мул, циркулює в замкнутій системі. Всі ці домішки з роками скупчуються на стінках труб, радіаторів і котлів, знижуючи теплопередачу між водою і металевою поверхнею.

Для забезпечення нормативної температури доводиться підвищувати енерговитрати. Однак у багатоповерхівках з більш, ніж 10-ти річним терміном експлуатації, системи опалення забиваються відкладеннями іноді більш, ніж на 50%, і підняти температуру навіть по окремому стояку неможливо. У деяких випадках по ряду причин вода, що циркулює в системі опалення не відповідає нормативам. Тому труби і радіатори, експлуатовані більше 5-ти років потребують проведення процедури промивання системи опалення.

На сьогоднішній день існує ряд документів, що регламентують необхідність і вид промивання теплових систем: хімічне, гідропневматичне або пневмогідроударне. Це залежить в тому числі і від типу радіаторів, встановлених в квартирі. Варто пам'ятати, що  раніше «зацементовані» сольовими відкладеннями прогалини в системі після промивання можуть оголитися, через що буде потрібно проведення капітального ремонту.

Зв'язатися з фахівцями можна за телефоном: 0673414141 та по електронній пошті: [email protected]

Про це повідомляє «Місто для людей Кременчук».

температура опалення квартири житловийбудинок містодлялюдей кременчук
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
154 просмотра в феврале
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
7 лет потребовалось кременчугским и полтавским правоохранителям, чтобы установить личность женщины, найденной мёртвой на одной из улиц Полтавы. Тело было найдено 6 июля 2012 года на обочине дороги по улице Зеньковской в Полтаве. С тех пор правоохранители пытались установить личность погибшей и найти её родных. При себе у женщины были две фотографии, но и они тоже не помогли быстро найти изображённых на них людей. Странно, что за все эти годы никто из гражд...
Происшествия
18 февраля в селе Осняги Гадячского района на железнодорожном перегоне «Гадяч – Венеславовка» под колёса пригородного поезда №961 Гадяч – Лохвица попала 34-летняя местная жительница. С места происшествия пострадавшая была госпитализирована в Гадячскую центральную районную больницу с диагнозом – травматическая ампутация левой ступни и нижней трети голени. Состояние здоровья женщины тяжёлое. Обстоятельства этого несчастного случая расследуются.
Общество
Сегодня утром произошёл момент перигея – наибольшего приближения Луны к Земле. В 2019 году 13 раз Луна будет приближаться к нашей планете на минимальное расстояние, однако сейчас она приблизилась к нам на самое короткое расстояние – 356 761 км. Это расстояние в 2019 году колеблется от 356 761 до 370 258 км. Сегодняшний перигей особенный ещё и тем, что он почти совпал с полнолунием, которое произошло сегодня ночью. Таким образом, в эти дни мы имеем возможно...
Власть
Одним из нововведений пенсионной реформы, которая начала «работать» в Украине с 1 октября 2017 года, стало внедрение автоматической индексации пенсий. Законом запланировано ежегодное повышение пенсий с 1 марта, оно не зависит от решений Кабинета министров и парламента. Формула масштабного повышения пенсий, которое начнется 1 марта, предусмотрена законом и учитывает уровень инфляции, а также темп роста средней зарплаты. Для расчёта берется пенсия, рассчитан...
Власть
"Ваш ребенок сильно кашляет! Подержите его дома, потому что он всех здесь позаражает", - эта фраза хорошо знакома многим родителям. Иногда ребенка действительно нужно оставить дома, но в некоторых случаях эти меры излишни. Об этом на своей страничке в ФБ сообщает и.о. министра здравоохранения Уляна Супрун. Так является ли кашель и насморк причинами, чтобы оставлять ребёнка дома? По рекомендациям Американской Академии Педиатрии, насморк или кашель, который...
Общество
Физиология человеческой кожи устроена таким образом, что с каждым годом эластичность и обменные процессы покровов утрачивают свою силу. Процесс старения неизбежен, но современная хирургия делает все возможное, чтобы замедлить старение и устранить видимые дефекты внешности.  Такая процедура как подтяжка век в современном мире уже активно пользуется спросом, и ничего плохого в этом нет, ведь омолаживающий эффект достигается качественно и быстро. Пластика век...
Власть
Коалиция «Прозорі ради» исследовала доступность публичной информации для граждан. Проекты решения городского совета должны быть опубликованы органами местного самоуправления в установленные законом сроки. Среди проанализированных горсоветов Полтавский, Кременчугский, Миргородский, а также Полтавский областной совет. Проект решения совета – это документ, регулирующий будущие изменения в жизни города. «Согласно Закону Украины «О доступе к публичной информаци...
Происшествия
Сегодня в Кременчуге по улице Набережной, в районе дома №63, произошло ДТП – столкнулись автомобили «Лада» и Toyota Rav-4. Как сообщает патрульная полиция, виновником столкновения является водитель Лады, который, выезжая из автостоянки, не придерживался безопасной дистанции и допустил столкновение с внедорожником. В результате столкновения люди не пострадали. Машины получили механические повреждения. Водители решили не обращаться за помощью к патрульной по...
Власть
Пенсионеры получат помощь от государства для оплаты коммунальных платежей за февраль 2019 года в марте вместе с пенсией. Все остальные субсидианты смогут получить субсидию с 12 марта в ближайшем отделении Сбербанка по предъявлению паспорта и идентификационного кода. Обязательный платеж отменяется. Домохозяйства получат субсидию наличными и должны будут самостоятельно рассчитаться за потребленный газ, тепло, воду и электроэнергию. Средства же, которые остан...