• Главная
  • Лікар може анулювати декларацію з пацієнтом
15:45, 31 января 2019 г.
Надежный источник

Лікар може анулювати декларацію з пацієнтом

Лікар може анулювати декларацію з пацієнтом

Єдина підстава для анулювання декларацій з боку лікаря – порушення внутрішнього розпорядку чи недотримання приписів лікаря з боку пацієнта.

Медичним закладом в обов’язковому порядку потрібно затвердити документально обов’язки пацієнта, з яким необхідно його ознайомити , наприклад повідомити пацієнта, що він має чітко слідкувати припису лікаря в іншому випадку ви будете вимушені відмовитись від подальшого лікування.

Перелік дій потрібних для розриву відносин з пацієнтом, якщо були виявлені порушення припису лікаря:

1.Зафіксувати порушення з боку пацієнта

Факти порушення повинні задокументувати та засвідчити щонайменше дві особи. Копія акта додається до медичної карти пацієнта.

2.Оформити заяву про відмову у наданні медичної допомоги пацієнту через порушення

Типова форма заяви законодавчо не затверджено, тому лікар оформлює заяву на власний розсуд та подає її керівництву медичного закладу. Також до заяви необхідно додати оригінал акту про факт порушення встановлених медзакладом правил або лікарських рекомендацій (додається копія медкарти пацієнта з прописаними рекомендаціями.

Після розгляду заяви представником медичного закладу подається запит на зміну до розміщеної в центральній базі даних інформації, накласти цифровий підпис та подати розпоряднику відповідного реєстру. Подання медзакладу має розглянути протягом трьох робочих днів уповноважений представник медичної інформаційної системи для виявлення помилок та перевірки достовірності інформації. Якщо не виявлено порушень, будуть внесені зміни за запитом медзакладу у центральній базі даних.

3.Повідомити пацієнта про припинення дії підписаної декларації

Медичний заклад має проінформувати пацієнта про припинення дії декларації з обраним лікарем в зв’язку з порушенням особисто. Для цього необхідно направити рекомендований лист з описом вкладення, а також можна повідомити про це у телефонній розмові.  Декларація ввжається анульованою по закінченню 10-денного терміну з моменту отримання текстового повідомлення з поштового відділення про вручення листа.

Незважаючи на складність процесу ануляції декларації, в разі виявлення порушення пацієнтом встановленого медичним закладом розпорядку та правил або припису лікаря, не слід відмовлятись від цієї процедури.

Після запуску індивідуального ліцензування рівень відповідальності лікаря за стан здоров’я пацієнта збільшуватиметься. Отож, погіршення стану здоров’я пацієнта через порушення припису чи правил медзакладу, що не зафіксували може стати причиною для припинення дії ліцензії та заборони на медичну практику лікарем на певний термін.

Про це повідомляє МедПросвіта.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#декларація #лікар #пацієнт #анулювання #порушення #припис #медичнийзаклад #перелікдій
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...