• Главная
  • Секс за згодою: в Україні внесли зміни до Кримінального кодексу
13:00, 12 января 2019 г.
Надежный источник

Секс за згодою: в Україні внесли зміни до Кримінального кодексу

Секс за згодою: в Україні внесли зміни до Кримінального кодексу

В Україні почав діяти закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Ще в грудні 2017 року Уряд України прийняв цей документ. У січні 2018 року почала діяти норма документа про обтяжуючих обставинах.

А ось вчора набули чинності інші норми закону, зокрема про кримінальне покарання за секс без обопільної згоди.

Новий закон також змінює визначення поняття «зґвалтування» та розширює коло потенційних обвинувачуваних у примушенні до сексу.

Раніше зґвалтування передбачало фізичне насильство, погрози чи безпорадне становище. У новому варіанті все максимально деталізовано і з акцентом на обопільну згоду: «Вчинення дій сексуального характеру, пов'язаних з вагінальним, анальним або оральним проникненням в тіло іншої особи з використанням геніталій або будь-якого іншого предмета, без добровільної згоди потерпілого (зґвалтування)».

Закон вводить окрему норму «примус до сексу» без будь-яких умов – тобто потенційним підозрюваним може бути не тільки начальник на роботі, але хто завгодно. Покарання – штраф до 850 гривень або арешт до півроку.

Одним з нововведень закону є зменшення мінімального терміну кримінальної відповідальності за зґвалтування неповнолітніх. Згідно з новим законом, санкція статті 152 Кримінального кодексу передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 8 до 15 років. Попередня редакція встановлювала покарання у вигляді ув'язнення на термін від 10 до 15 років.

Також за вчинення домашнього насильства в судовому порядку вводиться покарання у вигляді громадських робіт на строк від 150 до 240 годин або арешт на строк до 6 місяців. Крім того, передбачається обмеження волі на строк до п'яти років або позбавлення волі на строк до двох років.

Ще діятимуть заборони на дзвінки та листування з потерпілим, а також наближення на певну відстань. У разі виявлення фактів домашнього насильства компетентні органи пропонуватимуть потерпілим звертатися за допомогою в спеціалізовані центри.

Про це повідомляє Politeka.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#закон #кримінальнепокарання #секс #згода #зґвалтування #норма #нововведення #зміни #кримінальнийкодекс #насильство #потерпілі
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Комментарии

Объявления
live comments feed...