• Главная
  • Чи повинні жителі перших поверхів платити за ліфт?
14:43, 14 января 2019 г.
Надежный источник

Чи повинні жителі перших поверхів платити за ліфт?

Чи повинні жителі перших поверхів платити за ліфт?

На підставі Постанови Кабміну 1 листопаду 2011 року №869 тариф на утримання кожного будинку калькулюється індивідуально. До Типового переліку послуг включено також утримання ліфтів. Чи повинні мешканці перших поверхів платити за ліфт, що розуміється під утриманням ліфта і хто звільняється від плати за його експлуатацію? На ці всі питання відповіла головний інженер компанії «Місто для людей Кременчук» Наталія Щербакова.

Вона розповіла, що ліфт – це така ж складова будинку, як покрівля або під'їзд. А значить, він є власністю власників багатоквартирного будинку. Тому вони зобов'язані оплачувати його утримання.

До робіт з обслуговування ліфтів відносяться:

- регулярні огляди;

- відновлення в разі поломок і аварій;

- поточний ремонт;

- заміна зношеного обладнання.

У компанії «Місто для людей» плата за користування ліфтами та їх обслуговуванням з власників квартир перших поверхів не стягується. У квитанціях за послуги нашої компанії сума до оплати для власників житла на першому поверсі менше, ніж для проживаючих на другому поверсі і вище.

Дещо інша картина з оплатою ліфтів в ОСББ. Власники квартир ОСББ на загальних зборах можуть встановлювати плату за користування ліфтом. При цьому виконувати за рахунок цих коштів роботи з його технічного обслуговування та переоснащення.

Участь співвласника за утримання квартири в будинках ОСББ також розраховується виходячи із загальної площі квартири. Якщо власник не згоден з тарифом, свою пайову участь у загальному обсязі платежів він може оскаржити в суді.

Варто відзначити, що ні Законом про ОСББ, ні Законом «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» плата за ліфт не регламентується.

А Постанова Кабміну від 1червня 2011 року №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» звільняє власників квартир перших поверхів від оплати за користування ліфтом. При цьому в цілому даний норматив не обов'язковий для ОСББ.

Як показує практика, регулярно користуються ліфтом в основному власники квартир, починаючи з другого поверху. При формуванні та затвердженні на загальних зборах тарифу на обслуговування ліфтів, власники квартир перших поверхів можуть звільнятися від оплати за експлуатацію ліфта. Всі суперечки в даних випадках розглядаються в судовому порядку.

У будь-який простій або складній життєвій ситуації потрібно звертатися до фахівців і до їх професійної допомоги. Адже тільки експерти зможуть професійно і оперативно вирішити Ваші проблеми.

Зв'язатися з фахівцями можна за телефоном: 0673414141 та по електронній пошті: [email protected]

Про це повідомляє «Місто для людей Кременчук».

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#ліфт #утримання #мешканці #першіповерхи #плата #звільнення #містодлялюдей #кременчук
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...