На створення Державного Гімну України автора надихнули сербські та польські пісні

На створення Державного Гімну України автора надихнули сербські та польські пісні, Наталья Огиенко

Рівно 27 років назад Верховна Рада України ухвалила офіційну музичну редакцію Державного Гімну України. Текст та ноти головної пісні нашої держави було затверджено Законом України «Про Державний Гімн України».

Пісня «Ще не вмерла Україна» буда написана поетом фольклористом та етнографом Павлом Чубинським восени 1862 року. Його надихнув спів сербських студентів, що навчалися в Київському університеті. На одній з вечірок, які проводив Павло Чубинський, серби заспівали патріотичну пісню про царя Душана. В приспіві були такі слова:«срце бије и крв лије за своју слободу». Чубинському пісня дуже сподобалась, а після її виконання він вийшов до іншої кімнати та через півгодини повернувся з листком, на якому був написаний текст майбутнього Державного Гімну України – «Ще не вмерла Україна».

Павло Чубинський

Гімн України

Деякі дослідники вважають, що на створення цієї пісні також вплинула пісня «Мазурка Домбровського», яка згодом стала гімном Польщі.

Після першої публікації тексту «Ще не вмерла Україна» у львівському журналі «Мета» (1863 рік) релігійний діяч та знаний композитор того часу Михайло Вербицький написав музику до вірша Чубинського. В 1865 році пісня була опублікована з нотами, і в тому ж році вона була публічно виконана на концерті в Перемишлі.

Михайло Вербицький

Гімн України

В 1917-1920 роках «Ще не вмерла Україна» була гімном УНР та ЗУНР.

Копія першої публікації вірша в журналі "Мета"

Гімн України

Текст та музика Державного Гімну України

Гімн України

гімн державнийгімн пісня вірш Чубинський Вербицький
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
90 просмотров в январе
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии