Безоплатних препаратів програми «Доступні ліки» стало більше

Безоплатних препаратів програми «Доступні ліки» стало більше, Харченко Иона

Міністерство охорони здоров’я України затвердило новий перелік препаратів програми «Доступні ліки». Відтепер для лікування серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та бронхіальної астми пацієнти зможуть отримати 64 безоплатних препарати.

До оновленогореєстру увійшло 258 препаратів, з них 64 є безоплатними для пацієнтів, інші – з невеликою доплатою. Найдешевший препарат, що на 100% відшкодовує держава, коштує 4,76 грн, найдорожчий – 898,22 грн.

Завдяки перегляду переліку препаратів програми, виробники знизили ціни на 37 торгових найменувань лікарських засобів. Найбільше зниження ціни на препарат сягнуло 45%.

На наступні півроку фармвиробники гарантують 39 мільйонів упаковок препаратів для пацієнтів, 16 млн упаковок пацієнти зможуть отримати безоплатно.

Наприкінці 2018 року Уряд ухвалив зміну, завдяки якій усі виробники, що запропонували ціни на свої препарати не вище за 10% від найнижчої вартості препарату за діючою речовиною, знизили ціни та долучили свої препарати до переліку безоплатних для пацієнта. Ця зміна дозволила розширити перелік препаратів, що відшкодовуються на 100% –  з 23 торгових найменувань до 64. Для порівняння: у минулому переліку було 59 безоплатних препаратів.

Програма «Доступні ліки» працює з квітня 2017 року. За цей час пацієнти, що мають серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму чи діабет 2 типу, отримали ліки за понад 32 мільйонами рецептами на суму понад 1,6 мільярдів гривень.

Лідерами реалізації програми в 2018 році стали Хмельницька, Полтавська, Рівненська, Львівська та Харківська області.

З 1 квітня контрактувати аптечні заклади та відшкодовувати вартість відпущених лікарських засобів в рамках програми «Доступні ліки» буде Національна служба здоров’я України, а не заклади охорони здоров’я чи муніципалітети. Крім того, у квітні має почати роботу електронний рецепт.

За матеріалами Міністерства охорони здоров’я.

міністерствоохорониздоров_я перелік препарати програма доступніліки відшкодуваннявартості лікарськізасоби
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
145 просмотров в мае
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии